Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A (ti) szuleitek, nagyszuleite...

A (ti) szuleitek, nagyszuleitek, esetleg dedszuleitek szepek voltak fiatalon, es ehhez kepest milyenek vagytok ti?

Figyelt kérdés

Termeszetesen az adott kor szepsegidealjahoz viszonyitva :)

En a regi kepeket elnezve azt latom, hogy szinte mindenki gyonyoru no es jokepu ferfi volt a csaladban, egyedul az apai agon levo nagyapamrol nem talaltam kepet, de mindenki mas a fiatalkori kepein nagyon jol nez ki.

En pedig megis ilyen “csufi” lettem, nem tartom magamat rondanak, de nincsen olyan jo alakom (dednagymamam volt az egyetlen, aki nem volt vekony a kepein, szerintem kb ugyanolyan aranyai voltak, mint nekem, de megis jobban nez ki, talan a kiallasa miatt, minden kepen egyenes, kihuzza magat, hatarozottnak tunik, legalabbis a beallitott fotokon, az arca ennek ellenere gyonyoru, mint egy tipikus szep no 1945 korul) aztan volt 1-2 baratnos, strandolos kepe de azokon mar idosebb szerintem, ilyen 35-40 koruli lehet minimum) es az arcom elvesztette azt a “nemesi” szepseget (nincsenek nemes oseim, de a regi kepeknek olyan hangulata van :D), borhibaim vannak amik ugyan nem sulyosak, az alapozo elfedi es lehet, hogy az osok is sminkelve voltak rendesen a kepeken, de akkor meg jobbak voltak a regi sminkek vagy nem tudom. Es a kiallasom sem olyan, szerintem egy profi fotos sem tudna ugy bepozoltatni, hogy olyan kisugarzasom legyen, mint a nagymamamnak, dednagymamamnak anno.

Ti eszrevettetek ilyen szinten valamifele lemorzsolodast, vagy esetleg ellenkezoleg javulast? Honnan volt a regi embereknek ilyen kiallasuk akkoriban? Mert ha most latogatom meg a nagyszuloket, akkor ennek mar nyoma sincs bennuk, az egyik nagymamamat leszamitva, aki fiatalon tancosno volt es a mai napig, 65 korul is ra van meg kattanva a kulsejere es mindenfele szepsegapolasi termekre es engem is eloszeretettel cseszegetett anno, hogy hogy nezek ki, hogy all rajtam a ruha, miert nem vagatok jobb frizurat es tarsai :D De a tobbiek mar mind tipikus atlag nagyszulok, vagy az agyban teveznek egesz nap, vagy a kertben kapalnak, nyilvan oregek mar tehat nem tudnak ugy kinezni, de a beszedstilusukon sem az eleganciat erzem mar.

Bocs, kicsit hosszu lett es ossze-vissza, de az alapkerdes adott.


2020. júl. 4. 14:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

#2-es vagyok. Olvastam a válaszokat.

Nekem harmad unokatestvérekig bezárólag is három, ő gyerekeikkel öt rokonom szeme nem kék. Bár én gyereként nem szerettem a kék szemet. Olyan hidegnek láttam.

2020. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Metionin ***** válasza:
90%

Nekem apám nagyon jó pasi volt fiatalon, magas, jóképű, izmos, anyám arcra átlagos, testre kövér. Én apámra hasonlítok, csak a magasságát nem örököltem de ezek az arcvonások egy női arcon inkább karakteres, androgün vonásokat adtak. Ha fiúnak születek és úgy hasonlítok apámra, biztos tök jól néznék ki de nőstényként nem vagyok egy szépségideál.

Nagyszülőkről, dédszülőkről nem láttam képeket. Azokat a régi fotókat amúgy is szarrá retusálták, konkrétan átrajzolták, átszínezték ha kellett, a valóságban tutira sokkal átlagosabban néztek ki ők is.

2020. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk mindkét ágon mindenki rusnya, nem is értem, hogyan létezik egyáltalán ez a família.
2020. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Anyai ágon minden rokonom klasszikus szépség kategória, nagyanyám főleg. Apám családjában is inkább a szép emberek dominálnak, de inkább az átlagosan szép, mintsem a bombázó kategória.
2020. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
#13 - szerintem úgy, hogy jó fejek vagytok, EEEEKKKORA adag öniróniával :))))
2020. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%
A nagymamám gyönyörű nő volt, láttam a fekete-fehér képeket. Az akkori korban simán elmehetett volna modellnek. Nagyon különleges egyedi szép arca volt. Csak sajnos soha sem találkozhattunk, korán meghalt. Az arcunk hasonlít, ugyanolyan a szemünk és a szánk, alkatra pedig ugyanolyanok vagyunk. Én szőke vagyok, a mama pedig barnahajú volt.
2020. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk ez a szépség, is olyan relatív. Nem magam védem. Mert múlt héten is egy húszon éves lány és egy szexi negyvenes nő is maga alá akart pislantani tőlem. Pedig csak köszöntem. És egyáltalán nem vagyok csúcsformában. Bár rám is mondták már, hogy igazi szépségem bentről fakad. Nagyon ígyekszem jóember maradni.

De nem értem, teljesen a reakciókat.


Mondjuk, tudok úgy nézni, hogy beindulnak tőle. ;)

2020. júl. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%

A családban rajtam kívül mindenki szép, legalábbis a többség.


Dédapám, nagyapáim, apám? Hozzájuk képest, kinézet tekintetében eltörpülök. Azt is utálom, amikor anyámék állandóan mondogatják, hogy milyen jól nézek ki, mióta (teljesen véletlenül) meghallottam, hogy -női szemmel- bottal sem piszkálnának, szóba sem állnának velem.

Hát köszi.


Üdv,

Csufi 20F

2020. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
85%

Nagyanyam szerint örököltem nagyapám dús gyönyörű szemöldökét, hurrá

Kék szemeit sajna nem,

Anyai ágon mindenki nagymellu

Apai ágon lapi na persze ezt örokoltem

Amugy atlagos arcu az egesz csalad

2020. júl. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Tessék, igaz, a riport nem túl hosszú.


Nos, a dédijeimet nem tudom, hogy néztek ki ki.

Apai nagypapám tömzsi,szőke,hókadt ember volt-a hókadtságot elörököltem-, apai mamám táskás szemű és kreolos bőrű-ezt nem örököltem-.

Apukám kreolos, sötét hajú volt fiatalon és kinézetre untig vállalható volt fiatalon,ha a bajuszt nem számítjuk.

Nagynéném is kreolos,hátitáskával a szeme alatt,annyira nem szép arccal. Viszont arányaihoz képest óriási cickókkal és szép vádlival-ezeket nyomokban szintén elörököltem-.

Anyai nagyapám kifejezetten jó kinézetű pasi volt, sok,világos barna hajjaé és kék szemmel, arcra is helyes volt és testalkatra is az a klasszikus izmos, amit mezőgazdasági munkában összeszed az ember. Anyai nagymamámnak szabályos homokóra alkata volt,de ugyanakkor nagyon nem egy egyszálbél,tehát olyan 165 centihez már ő is megvolt alaphangon 70 kg,de inkább 75,de volt mellette nem is akármilyen fizikuma. Na meg arcra is elég durva volt, hegyes orral, amit anyuká pepitában elörökölt.

Anyukám és nagybátyám tiszta nagyapám kinézetre,hegyes orral,ami nőnél azért nem túl szerencsés,ha az apukája egy maszkulin ember, akkor sem, ha az férfiban jóképű.

Én olyan vagyok arcra, mint az anyai nagyapám volt anno, csak nőies vonásokkal,ergo,anyámra hellyel-közzel hasonlítok arcra, na meg a hajszínét is elörököltem. Testalkatra viszont a nagynénémből örököltem inkább.

Summa summarum: nálunk át lett ugorva egy generáció e téren.

2020. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!