Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A (ti) szuleitek, nagyszuleite...

A (ti) szuleitek, nagyszuleitek, esetleg dedszuleitek szepek voltak fiatalon, es ehhez kepest milyenek vagytok ti?

Figyelt kérdés

Termeszetesen az adott kor szepsegidealjahoz viszonyitva :)

En a regi kepeket elnezve azt latom, hogy szinte mindenki gyonyoru no es jokepu ferfi volt a csaladban, egyedul az apai agon levo nagyapamrol nem talaltam kepet, de mindenki mas a fiatalkori kepein nagyon jol nez ki.

En pedig megis ilyen “csufi” lettem, nem tartom magamat rondanak, de nincsen olyan jo alakom (dednagymamam volt az egyetlen, aki nem volt vekony a kepein, szerintem kb ugyanolyan aranyai voltak, mint nekem, de megis jobban nez ki, talan a kiallasa miatt, minden kepen egyenes, kihuzza magat, hatarozottnak tunik, legalabbis a beallitott fotokon, az arca ennek ellenere gyonyoru, mint egy tipikus szep no 1945 korul) aztan volt 1-2 baratnos, strandolos kepe de azokon mar idosebb szerintem, ilyen 35-40 koruli lehet minimum) es az arcom elvesztette azt a “nemesi” szepseget (nincsenek nemes oseim, de a regi kepeknek olyan hangulata van :D), borhibaim vannak amik ugyan nem sulyosak, az alapozo elfedi es lehet, hogy az osok is sminkelve voltak rendesen a kepeken, de akkor meg jobbak voltak a regi sminkek vagy nem tudom. Es a kiallasom sem olyan, szerintem egy profi fotos sem tudna ugy bepozoltatni, hogy olyan kisugarzasom legyen, mint a nagymamamnak, dednagymamamnak anno.

Ti eszrevettetek ilyen szinten valamifele lemorzsolodast, vagy esetleg ellenkezoleg javulast? Honnan volt a regi embereknek ilyen kiallasuk akkoriban? Mert ha most latogatom meg a nagyszuloket, akkor ennek mar nyoma sincs bennuk, az egyik nagymamamat leszamitva, aki fiatalon tancosno volt es a mai napig, 65 korul is ra van meg kattanva a kulsejere es mindenfele szepsegapolasi termekre es engem is eloszeretettel cseszegetett anno, hogy hogy nezek ki, hogy all rajtam a ruha, miert nem vagatok jobb frizurat es tarsai :D De a tobbiek mar mind tipikus atlag nagyszulok, vagy az agyban teveznek egesz nap, vagy a kertben kapalnak, nyilvan oregek mar tehat nem tudnak ugy kinezni, de a beszedstilusukon sem az eleganciat erzem mar.

Bocs, kicsit hosszu lett es ossze-vissza, de az alapkerdes adott.


2020. júl. 4. 14:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
Én is szebben nézek ki a tablóképemen, mint a valóságban, így ez kicsit relatív. :D
2020. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#2, #11 és #17 is én vagyok.


Én végül 184 centi magasra nőttem.

Anyai családomban 1990 elött egy ilyen alacsony/"magas" unokatesóm volt. Az ő beceneve "Törpe". A többi anyai-ági férfi rokonom harminc évvel ezelötig 194+ cm volt. Vicces de apai nagyapám pont 184 cm volt, ahogy legidősebb fia. Apám a másodi fia volt, ő 176 centi volt. De fivéreim és én, mind végül 184 centisek lettünk. Így apám családjában a Törpe magasságával, mi öten voltunk az "óriások".

2020. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!