Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Édesanyám szülei nagyjából a...

Marcsello11 kérdése:

Édesanyám szülei nagyjából a születése utáni 1~2 évben válhattak el. A családnevét viseli(apukájáét), de nincs róla emléke és mamám se mesélt soha neki róla. A vér szerinti papám szeretném felkeresni,de sajnos csak a vezetéknevét ismerem, van remény?

Figyelt kérdés
A lakcíme és a teljes neve kellene hogy állami oldalról felkereshessem, de sajnos az nincs meg.

2020. aug. 27. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Nem véletlenül nem kereste soha anyukádat az apja. Én nem erőltetném a keresést. Ő lezárta a múltat, teljesen felesleges felkavarni az állóvizet.
2020. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Az anyukád születési helyén érdeklődj. Várhatóan ott laktak a szülei a váláskor is.

A kórház irattárában megvan a nagypapa neve, hiszen házasságban született az anyukád.

2020. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Remény mindig van.

Anyukád nem próbálta megkeresni az apját?

2020. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyukád születési anykönyvi kivonatában benne kell lennie a teljes nevének. Meg tudod szerezni a nagyszüleid házassági anyakönyvi kivonatát is, abban pedig benne lesz még a születési helye, ideje és az ő szüleinek a neve. Ezekkel az adatokkal már adhatsz be kérvényt a népességnyilvántartóba (nem tudom, most éppen hogy hívják).

Arra viszont számíts, hogy nem biztos, hogy kiadják az elérhetőségét, ha még él. Úgy tudom, értesítik, hogy keresi valaki és neki hozzá kell járulnia ahhoz, hogy kiadják a címét.

2020. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!