Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Engem nem írt fel egyik...

Engem nem írt fel egyik családfára se a nagyapám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval,a nagyapám három családfát is írt, amire ráírt mindenkit, kivéve engem, az első unokáját. (4 unokája van összesen) Engem látványosan kihagyott. Anyámmal szóvá tettük neki, de ő értetlenkedett, hogy nem érti, mi bajom van. Aztán pattintott. Most nagyon mérges vagyok, és komolyan gondolkozom, hogy megszakítanám a kapcsolatot. Az a baj, hogy nem lehet vele beszélni semmiről, mindig hárít.Ez nagyon kínos...és ráadásul fogalmam sincs, mi baja van velem, ha van baja, mert ha pl. azt mondanátok, hogy esetleg velem baja van...hát mindig jó volt a kapcsolatunk, szóval le vagyok döbbenve, nemtudom, mit gondoljak... L/26
2020. szept. 17. 00:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Lehet megbantottad es nem is tudsz rola. Az idősek mar neha ugy viselkednek mint a gyerekek, de emiatt nem szabad rajuk haragudni. Megertem h rosszul esett, minden joerzesu embernek banto lenne, de szerintem probalj meg vele beszelni. Megkerdezni hogy haragszik e utal e. Ha harit akkor mond meg, hogy te ugy erzed ez igy van es nagyon bant ahogy viselkedik. Erdekes lehet mit mond akar par nap mulva is.
2020. szept. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ mit tennék, hogy mi volt az indoka, amikor feltettétek neki a kérdést. Valszeg rákérdeznék privátban, hogy tettem-e valami rosszat, amivel kiérdemeltem a mellőzést. Ha nemleges választ kapnék, akkor megkérném, hogy rakjon rá engem is. De valami eltörne bennem vele kapcsolatban az tuti.
2020. szept. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%
mi a magyarázata, indoka rá?
2020. szept. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Érthetetlen, hogy miért nem írt rá téged, ha egyébként jó a viszony. Csak találgatni lehet, az igazi okot egyedül ő tudná megmondani, de ha hárít, akkor nem fogod kihúzni belőle.

A másik három unoka közül valamelyik a testvéred?

Mert ha igen, és a tesód rá van írva, akkor tuti hogy veled van valami baja.

Ha nem a tesód egyik sem, akkor meg inkább édesanyáddal. Még arra gondolnék, hogy nem elégedett az anyukád párválasztásával - pontosabban arra, hogy apukáddal van baja, a személyiségével, származásával vagy bármi - és ezért te nem vagy számára ugyanolyan unoka mint a többi.

2020. szept. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%

Én ezt az egészet nem értem.

A családfára nem szimpátia alapján kerülnek fel emberek, hanem a születésük okán.

Ha a nagyfater nem írt fel téged, az akkor nem is családfa, hanem csak összeírta, hogy kit bír a családból és azok kinek a kijei.

2020. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonymousreview60 ***** válasza:
96%
" de ő értetlenkedett, hogy nem érti, mi bajom van" EZ a tagadás mutatja, hogy tudja, hogy gáz van. Én nem hagynám annyiban. Kideríteném. Több oka is lehet. 1. Nem emlékezett rád, de szégyelli bevallani, hogy egyszerűen elfelejtett. 2. Nem vagy vér szerinti rokona, mert anyád egy afférból született/örökbe van fogadva. 3. Nem vagy vér szerinti rokona, mert te vagy örökbe fogadva.
2020. szept. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az a furcsa, hogy nagyapád három családfát csinált.

Normális esetben egyszer elkészül, majd beírjuk az újakat (házasságkötés, születés), meg a válást, elhalálozást. Ettől még az alap-családfa nem változik.

2020. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonymousreview60 ***** válasza:
16%
#18: 1. A nagypapa minden felmenője és leszármazója. 2. Egy adott ős minden leszármazója. 3. Egy adott családtag minden felmenője.
2020. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%

#19

Természetesen lehet mindenféle szempontok szerint családfát állítani, pl balkezes rokonok, szőke rokonok, állatbarát rokonság és hasonló "elmésségek" de a KOMOLY családfa állításnem ez és nem az, mint amit teleírtál.

A komolyan vett családfa csak egyféle lehet, ennek megvannak a kritériumai, így amit a Papa írogat, az nem családfa, csak időtöltés részéről. A lényeg, hogy jól elvan vele.

2020. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Én abból indultam ki, hogy az általam ismert GRAMPS legutóbb még nem tudott teljesen áttekinthető családfát adni, ha nem csak a legrégebbi ős leszármazói (de nem minden férj, feleség stb.), vagy nem csak egy legújabb leszármazott minden felmenője (de nem minden férj, feleség stb.) szerepelt rajta, különben nagyon kusza fát rajzolt a szoftver.

Emellett persze lehet az álatad említett "szempontok" szerint is, de azt meg ki a f... akarná.

2020. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!