Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Engem nem írt fel egyik...

Engem nem írt fel egyik családfára se a nagyapám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval,a nagyapám három családfát is írt, amire ráírt mindenkit, kivéve engem, az első unokáját. (4 unokája van összesen) Engem látványosan kihagyott. Anyámmal szóvá tettük neki, de ő értetlenkedett, hogy nem érti, mi bajom van. Aztán pattintott. Most nagyon mérges vagyok, és komolyan gondolkozom, hogy megszakítanám a kapcsolatot. Az a baj, hogy nem lehet vele beszélni semmiről, mindig hárít.Ez nagyon kínos...és ráadásul fogalmam sincs, mi baja van velem, ha van baja, mert ha pl. azt mondanátok, hogy esetleg velem baja van...hát mindig jó volt a kapcsolatunk, szóval le vagyok döbbenve, nemtudom, mit gondoljak... L/26
2020. szept. 17. 00:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
9%

Nekem az a furcsa, hogy anyukáddal szóvá tettétek neki, de ő csak hümmögött.

Ennek OKA VAN, de hogy mi, az később kiderülhet.

Mivel nagyapáról és unokájáról van szó, az örökség kizárva, mert él az anya és ő a törvény szerinti örökös (végrendelet híján), de ez aligha jön szóba, mert az anya és nagyapa közt nem rossz a viszony.

2020. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
51%

Csinálj egy saját családfát, amin te is rajta vagy.

Amennyiben egyébként tartjátok a kapcsolatot, unokájaként bánik és viselkedik veled, akkor nem igazán értem, hogy egy családfának mi jelentősége van ilyen szempontból. Mondom ezt úgy, hogy 14 éve kutatom a családfámat, ami eleinte igencsak hiányos is volt, főleg a most élő rokonok szempontjából, mert a hangsúlyt az elődökre helyeztem.

2020. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 gustty válasza:

Mint ahogyan előttem írták (#22), készíts sajátot.Használd a MyHeritage programot. Majd adatokat kérj mindenkitől.Majd a nagyapáról készíts képet és adatokat.Ha megkérdezi, minek, mond, hogy a saját családfára akarod feltenni. Minden adatot megtalálsz azoknál akik még élnek és emlékeznek.Majd a nevek alapján az egyezések megjönnek klf. adatbázisokból.Lehet ebben benne lesz a nagyapa fája is.

Tkp. te honnan veszed, hogy nem vagy rajta?

2020. szept. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet, beszéltél a nagypapaval?
2020. szept. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!