Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » DNS teszt eredmény?

DNS teszt eredmény?

Figyelt kérdés
Mire utalhat a 8,2% ibériai (Spanyol, Portugál) származás és a 11,1% skandináv (Norvégia, Svédország, Dánia)? A DNS teszt ezen eredményein meglepődtem, mert a skandinávokra egyáltalán nem hasonlítok, az ibériaiakra még talán, de nem tudok ilyen rokonságról sem.

2020. okt. 30. 23:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

A 11,1% kevés is ahhoz, hogy hasonlíts. Nincs a világon olyan ember, aki “tisztán” egy nemzethez tartozna genetikailag. Attól még, hogy nem tudsz ilyen vonatkozásokról a családodban, nem jelent semmit, a genetika egy nagyon bonyolult dolog, és nem csak pár évre szól. Ismerek példàul olyan lányt, akinek a családjában mindenki (konkrétan tényleg) barna szemű, az övé zöld, egyedül az ükapjának volt zöld szeme, és tőle örökölte.


De remélem azt tudod, hogy ettől nem leszel sem skandináv, sem ibériai :D

2020. okt. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell hogy hasonlits arra a rasszra, foleg hogy a legtobb europai ember mar nagyon mixelt genetikai allomanyu. Nyilvan van benned ami dominal.

En pl tutira mondom hogy valami kozel keleti vagy azsiai van bennem a kinezetem alapjan, viszont lehet hogy a genjeimben van valahol elrejtve egy kis skandinav vagy mittudomen hogy mik vannak meg. :D attol hogy valamelyik osom az volt, meg ez nem jelenti azt hogy ugyis kene kineznem.

2020. okt. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
27%
Ilyen tesztet hol lehet csinálni??? 😅😅😅
2020. okt. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Az ilyen teszt kb penzlehuzasnak jo.

Mar bocs, mi a kulonbseg egy portugal, egy sved es egy magyar ember DNS-e kozott?

Rasszok vannak, es kozottuk szemmel is jol lathato kulonbsegek.

Nagyon sok magas szoke, kel szemu portugalt ismerek, es jopar sotetebb tonusu svedet, ergo nem az orszaghatarok fogjak megmondani kinek milyen a dns-e.

2020. okt. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Myheritage-n lehet ilyen tesztet csinálni.
2020. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%
Ez az egész csupán üzleti vállalkozás ill. az eredményekből talán valami tudományos (?) kutatásra is van elvi lehetőség, te meg finanszírozod az egészet. Csak a magasabb számértékekből lehet bármire következtetni.
2020. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

"Az ilyen teszt kb penzlehuzasnak jo.

Mar bocs, mi a kulonbseg egy portugal, egy sved es egy magyar ember DNS-e kozott?"


Nyilván vannak olyan emberek, akiket érdekel hgy a felmenői mely területekről milyen rasszból érkeztek. :) Tök érdekes például hogy valaki magyar, aztán igazából csak nemzetiségileg és önképileg az, mert dédnagyszülőktől kezdve csak skandináv ősei vannak, és csak utána történt kavarodás. Nem tudom neked ez miért baj.

2020. okt. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
16%

“ Nyilván vannak olyan emberek, akiket érdekel hgy a felmenői mely területekről milyen rasszból érkeztek. :) Tök érdekes például hogy valaki magyar, aztán igazából csak nemzetiségileg és önképileg az, mert dédnagyszülőktől kezdve csak skandináv ősei vannak, és csak utána történt kavarodás. Nem tudom neked ez miért baj.”


Te nem ertettel meg engem.

Az, hogy honnan szarmazol, kik a felmenoid, ertheto, hogy erdekel, ahogy engem is peldaul.

De te is a szezont kevered a fazonnal.

Nemzetiseg (pl. Magyar, sved, roman, szloven) NEM EGYENLO a rasszokkal (ugymint: feherboru, feketeboru, azsiai stb).

Na marmost, ha te full feher csaladba szuletsz kreolos, szinte felver borszinnel, feltetelezheto, hogy az oseid kozott volt valamilyen afrikabol szarmazo. (“Vagy anyukad felrelepett a postassal” poennal kimeljetek)

De az, hogy te arrol kapsz “informaciot”, hogy 12%sved, 5% norveg, 30 % nemet, 23% roman es a tobbi vagy, az NETTO PARASZTVAKITAS.

2020. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, engem érdekelnek ezek az infók, érdekesnek találom őket. :) A MyHeritage oldalon csináltattam.

Az esetleg megtudná valaki mondani, hogy ez a skandináv, ibériai vonal mit jelenthet? Milyen távoli rokonaim származhattak onnan?

2020. okt. 31. 17:48
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

“ Az esetleg megtudná valaki mondani, hogy ez a skandináv, ibériai vonal mit jelenthet? Milyen távoli rokonaim származhattak onnan?”



Természwtesen, minden további nélkül.

Az ük-nagynagy-apád szarmazhatott a dél-portugaliai Algarve környekről, déd nagymamád az észak-svéd KIruna város hegységes részein született.

2020. okt. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!