Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » DNS teszt eredmény?

DNS teszt eredmény?

Figyelt kérdés
Mire utalhat a 8,2% ibériai (Spanyol, Portugál) származás és a 11,1% skandináv (Norvégia, Svédország, Dánia)? A DNS teszt ezen eredményein meglepődtem, mert a skandinávokra egyáltalán nem hasonlítok, az ibériaiakra még talán, de nem tudok ilyen rokonságról sem.

2020. okt. 30. 23:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%

Az autoszomális DNS-teszt nem a származásodat mutatja meg, tekintve hogy olyan mintákkal hasonlítják össze a tiédet, amiket a jelenben gyűjtöttek össze. A százalékok itt auz jelzik, hogy a te DNS-eddel mely területeken milyen százalékban van egyezés a JELENLEGI lakosság körében.

Vannak olyan oldalak, ahová a kapott fájlt fel lehet tölteni és pl. régészeti leletekből vett DNS-mintákkal is össze lehet vetni a tiédet. Az sokkal inkább utalhat a származásra.

A témával kapcsolatban javaslom az alábbi FB-csoporttot, ahol szakemberek is megfordulnak: [link]

2020. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld ki ezt az oldalt. Van nagyon alap szolgáltatás, ami ingyenes, nekem egyelőre az is elég. Ha angolul is tudsz, akkor már nagy előnyben vagy, nekem segítség kell a megértéséhez. Itt találhatsz származásra és régészeti leletekre vonatkozó összehasonlításokat is.

[link]

2020. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Én óva intenék mindenkit attól, hogy bármilyen hasonló szolgáltatónak ő vagy rokona kiadja a DNS mintáját. Gondoljatok bele, fiókhoz kötve bekerül az adatbázisba a minta, onnantól kezdve bármikor visszakereshető és ez nem csak a beküldőről, hanem a teljes rokonságáról árul el érzékeny információkat. Hatalmas felelősség, amibe sokan bele sem gondolnak.
2020. nov. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
13: pl milyen érzékeny információt?
2020. nov. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
6%
#14 Ha komolyan kérdezed, akkor pl. pont azt, amiről a teszt szó: "származás". Gondolj csak a holokausztra, mekkora kincsesbánya lett volna egy ilyen adatbázis abban a korszakban. Egy háborúban nincsen olyan szó, hogy adatvédelem...
2020. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha viszont arra gondolunk, hogy jópár megoldatlan bűnügyet a dns minták alapján sikerült felderíteni, a dolog még jól is elsülhet. (Pl. a Golden State Killer eset, ahol egy évtizedek óta keresett erőszaktevőt és többszörös gyilkost sikerült megtalálni, mert egy rokon elvégeztette a tesztet.)
2020. nov. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
Valóban, de az kb. a "vállalati admin közzéteszi a jelszót véletlenül" esete. Én értem, hogy ha az embernek nincs titkolnivalója, akkor nem kell félnie a teszttől, de ezzel a felmenőiről, sőt még a jövőbeli leszármazottairól is adatokat rögzíttet egy adatbázisba... Nem arról van szó, hogy 10 év múlva kitör a háború, hanem mi lesz 100, 300, 1000 év múlva.
2020. nov. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
11%

Annyi millió helyen hagyjuk ott hozzáférhetően a DNS-ünket, ha a gyíkembereknek vagy a háttérhatalomnak szüksége van rá, már rég begyűjtötte mindenkiről.

100 vagy 3000 év alatt hány esélyük lesz VALÓBAN HITELES (és nem csak egy postai borítékra írt akár kamu feladóhoz köthető) mintát venni mindannyiunktól?

Bocs, ez MyHeritage teszt épp olyan, mintha a vércsoportomat a karomra tetováltatnám: jópofa ötletnek tűnik, de ha valóban vérre lesz szükségem, nem lesz olyan orvos, aki annak alapján adna vért, mert a forrás nem hiteles, neki ellenőriznie kell akár fáradságos, akár nem.

2020. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

"millió helyen hagyjuk ott hozzáférhetően a DNS-ünket"

Például hol? Itt most kielemzett DNS mintáról beszélünk, amit adatbázisban tárolnak, méghozzá úgy, hogy az személyhez köthető.


A legnagyobb DNS lelőhely az tudtommal kórházakban a patológia, de ott csak szöveteket tárolnak, nem DNS elemzéseket.


Ha valaki újabb népirtást akar rendezni, akkor első dolga az lesz, hogy betámadja a MyHeritage-hez hasonló adatbázisokat és ott lesz a kezében a kimutatás, hogy melyik felhasználó hány százalékban y, már csak a személyét kell kideríteni és mehet is ki a parancs a teljes rokonságra, mert ugye a DNS nem csak az adott személyre limitált.


Azt mondom anonym módon tárolják az adatokat oké, de nem így van.

2020. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%

15:49: Nem kielemzett mintáról beszélünk, hanem beküldött/megszerzett mintáról, mert az egész ott kezdődik.

Igen, millió helyen hagyjuk a DNS-ünket, a fogorvos tamponjától kezdve a presszó csészéjén és a ruhatárban pihenő kabátunk hajtókáján át Kula bácsiig, a csőben.

Egy gyíkember, vagy egy hardcore Bilderberg számára mennyivel nehezebb ezeket a friss és fickós mintákat begyűjteni és személyhez kötni, mint a pactivald@yahoo.fr címről regisztrált fuligjimmy nicknevű MyHeritage felhasználót?

Mert ugye tudod, hogy a hiteles online azonosítás alsó szintje pl. az ügyfélkapus regisztráció, ahol személyes megjelenés és önigazolás szükséges? A MyHeritage nem igényel elektronikus azonosítást sem, személyes adat megadását sem, innentől kezdve ez csak egy haaaatalmasra fújt pániklufi az arra éhezőknek.

2020. nov. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!