Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vezetéknevet változtatnék!...

Vezetéknevet változtatnék! Melyik opció az elfogadott?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy döbtöttem, itt az ideje új életet kezdeni, új névvel is. Apámmal nagyon megromlott a viszonyom, undorodom ettől a vévtől.

Sok bajt okozott. Nade nem is ez a lényeg. Hanem egy új vezetéknevet kitaláltam magamnak, de azt olvastam, hogy csak magyaros hangzású lehet. Ez mit is jelent pontosan?

Például: Red, Green, Blue, Dark. Példaként. Ezeket elutasítanák? Nincs benne W, Y, sch, stb idegen írásmód. Nyílván nem akarok White-t, de white helyett Vájt-ot se csak mert így magyarosabb.



2020. júl. 22. 07:21
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%
Igen ezek mind ősmagyar nevek, simán kérheted, megengedik!
2020. júl. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
96%
Ez mondjuk magyar keresztnévvel brutálisan hangzana.:D Pl. Dark Béla, mint valami League of Legends felhasználónév. :DD
2020. júl. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Nincs valami olyan rokonod (anya, nagymama..egyenes ági felmenő) akinek felvennéd a nevét?
2020. júl. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%
Ezek neked magyaros hangzásúak??
2020. júl. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
23%
A Darkot vagy a Redet esetleg engedik, a többit biztos, hogy nem.
2020. júl. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
96%
Ezeket egyértelműen nem engedik. Magyar név kell, plusz indokolnod is kell. Kérlek indokod a Dark vezetéknév igénylését!
2020. júl. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Akkor mit engedélyeznek. Már átolvastam, mit nem. Tehát pl Németh, Weöres, Bródy nem. Schwarzenegger, Smith, Walker nem. De ezek régies, vagy idegen hangzású és írasmódúak. Rendben. Nem is akarom, de az idegen hangzású, de magyar írasmódú az engedélyezett? Ezt nem értem nem világos számomra.

Nem akarok magyar szótárból kinézett, foglalkozás, vagy tágy nevét adni magamnak. Pl nem tetszene az Asztal, de Asztalos se. Magyar szavak közül semmi nincs ínyemre.

2020. júl. 22. 07:56
 8/43 anonim ***** válasza:
88%
Pl anyád vezetéknevét, valamelyik felmenőd vezetéknevét, átlagos magyar neveket
2020. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
92%
"de azt olvastam, hogy csak magyaros hangzású lehet." Akkor mi a kérdés? Az meg alap hogy híresség\történelmi családnév nem vehető fel.
2020. júl. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

4/7

Hangzásra a Red magyaros szerintem vagy a Zéró, de egy Black, White nyílván nem. Pl Zéró tetszene is. De a Twoo kilőve.

Mi számít annak, mi nem?

2020. júl. 22. 08:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!