Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatásból hogy...

Családfakutatásból hogy derülhet ki hogy voltak e cigány ősök?

Figyelt kérdés
2020. dec. 29. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Hát szerintem ez sehogy.. kivéve ha találtok képeket
2020. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy részt a névből valószínűsíteni lehet,más részt voltak összeírások ahol a cigányokat is külön említették.
2020. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ezelött 100 évvel még rendszeresen feltüntették az egyházi anyakönyvekben, vagy foglalkozásként vagy megjegyzésként.
2020. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Elég belenézni a tükörbe, tásókám.
2020. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Az ilyen igazi vándorcigányok még az anyakönyvben sem szerepeltek.
2020. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Cigányokat soha nem jegyezték sehol .
2020. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Az egyházi anyakönyvekben feltüntették, hogy pl. foglalkozása: vályogvetö cigány, muzsikus cigány, stb. illetve sokszor volt a megjegyzés rovatban, hogy vándorló cigány, ismeretlen lakhellyel.


A polgári anyakönyvekben viszont tényleg nem volt ilyen.

2020. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

na pont ezért kezdtem családfakutatásba..két évig csináltam, amire kiváncsi voltam azt megtudtam, de a levéltárban sok olyan adattal is találkoztam, melyek apai ágon külföldre vezettek..nos ekkor feladtam.


Összebarátkoztam egy nyugdíjas jogásszal, aki családfakutatást vállalt jó pénzért..ő mondta, hogy akár Árpádig kimutatja milyen hős elődei voltak a megrendelőnek, természetesen tisztes összegért.

2020. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
A genetika érdekes dolog, néha 2-3. generációnál üt vissza úgy, hogy csak kapkodod a levegőt. És a kedves kis unokatesónak éneklik, hogy "táncolj ...lány" (Mindezt úgy, hogy nagypapi 50%-ban ... volt.)
2020. dec. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha az szerepel az egyházi anyakönyvben egy embernél, hogy "újmagyar", az is azt jelenti, hogy az illető cigány volt.
2021. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!