Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Segítségek szeretnék kérni...

Segítségek szeretnék kérni születési anyakönyvvel kapcsolatban, családfakutatáshoz?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom 1911-ben Pestszentlőrincen született. Sajnos akkoriban elég zavaros volt ennek a városrésznek az anyakönyvezetése. Az egyik oldalon olyan információt találtam, hogy "Pestszentlőrinc anyakönyveit 1895.10.01.-1909.12.31. között Kispesten vezették." Szóval 1911-ben elvileg már saját anyakövezetésük kellett, hogy legyen. A táblázatban mégis 1913-tól indulnak a születésik. Azért próba szerencse alapon végignéztem a kispesti könyvet és a soroksárit is, de sajnos eddig eredménytelen lett a keresésem. Valakinek van valami ötlete, hogy hol próbálkozhatnék még?

[link]



2020. nov. 19. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A kispesti anyakönyvi hivatalnak írj. Fizetni kell érte.

Le kell írnod, hogy rokon és családfakutatás.

Válaszolni fognak.

Én már ilyen levelezést lefolytattam Soroksárral, Sárrétudvarival is.

2020. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
2020. nov. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyakönyvi hivatal csak egyenesági felmenő esetében ad ki anyakönyvi kivonatot, és pontos születési adatokat meg kell hozzá adni. Anyakönyvi hivatal nem kutat, nem is feladata.
2020. nov. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de sajnos egyik sem segít nekem.

1. Mint már a kérdésben is írtam, végignéztem a kispesti és a soroksári a anyakönyvet is online és sajnos nem találtam meg az általam keresett információkat.

2. Eddig is ezt az oldalt használtam.


A kérdésem elsősorban arra irányult, hogy melyik kerületnek az anyakönyvében fordulhatnak elő pestszentlőrinci adatok, mert sajnos saját anykönyve úgy látom, hogy nem volt 1911-ben.


Ha valakinek lenne valami ötlete, akkor azt továbbra is nagyon várom :)

2020. nov. 23. 14:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen a a XVIII. kerületében. A FS-re nem biztos, hogy minden felkerült, lehet írni nekik is, hogy van-e náluk elfekvőben ilyen anyag. Ha nincs, akkor valószínűleg Bp. Főváros Levéltára a megoldás, ahol át lehet lapozni az anyakönyveket - a jelenleg érvényben lévő korlátozásokban megfelelően (nem kutatható születési 130 éven belül; házassági 86 éven belül, vagyis jelenleg 1933-ig bezárólag lehet. Halotti korlátlanul kutatható 1980-ig, mivel addig készültek másodpéldányok, amiket a levéltársak őriznek. 1980. után az anyakönyvi hivataltól lehet anyakönyvi kivonatot kikérni, de csak egyenesági felmenő esetében, és általában pontos dátumot kérnek, mivel a kutatás nem feladatuk.
2020. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat :)
2020. nov. 23. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!