Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy mondjam el a családomnak?...

Hogy mondjam el a családomnak? Felkeresett a gyámhivatal gyerekelhelyezés ügyében. Kiderült, hogy egy 2001 nyarán történő futó kalandból gyerekem született. Az anyukája halálos beteg, a kislány hozzám fog kerülni. Családanyák, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az egész történet:

2001 nyarán volt egy futó kalandom, én többet is akartam, de a lány azt mondta, hogy van barátja, ami igaz is volt. Azzal a baráttal össze is házasodtak, de hamar válás lett a vége, mert kiderült, hogy a baba nem az övé. Ezt nem bírta feldolgozni, elkezdett inni, emiatt kirúgták, szóval szép lassan lecsúszott. A féktelen ivászat következményeként májrákot diagnosztizáltak nála, hetei vannak már csak hátra. A gyereket elvették volna tőle, mint utolsó mentőöv dobta be a nevem. A hatóság megtalált felvette velem a kapcsolatot és megbeszéltük, hogy ha tényleg én vagyok az apa, akkor természetesen magamhoz veszem. De itt jön a feketeleves. Nekem feleségem és két kislányom (1 és 3 éves) van. Ma megjött a DNS vizsgálat eredménye, enyém a gyerek, de ezt már eddig is sejtettem.

A kislánnyal már találkoztam, ahhoz képest, hogy egy alkoholista nevelte nagyon jó gyerek, és ami a legfontosabb, hogy teljesen együtt működő.

Már csak közölni kéne a családommal, de gőzöm sincs, hogy tegyem. A feleségem és a gyerekek vasárnap jönnek haza nagyszülőktől, addig van időm kitalálni, de nem tudom, mit mondjak. Még azt se fogtam fel teljesen, hogy van még egy lányom...


2010. aug. 13. 18:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ugyanezt mondd el a feleségednek amit most ode leirtal nekünk.... Igy elolvasva en nem hibaztatnalak a dolog miatt, hiszen meg csak nem is tudtal róla.... De arra ügyelj h ez a kislany is megkapja a neki jaro szeretetet..hisz gondolj bele, haldoklik az anyukaja...
2010. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
97%
mit mondanál? ugyanezt, mint itt, a két kislány meg úgyis kicsi még, hogy felfogja
2010. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim válasza:
87%
Úgy gondolom, hogy ez a futó kaland nem akkora nagy bűn. A feleséged, ha szeret, megérti majd. Vigyázz, sok házasságban viselkedik másképp a mostoha a jövevény gyerekkel, sajnos erre oda jell figyelni. Kérdezd meg a feleségedet, hogy magadhoz veheted-e, és mondd el, hogy mekkora felelősséget érzel iránta, hisz a tied, és nem maradt senkije.
2010. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
87%

ez egy elég komoly kérdés,és egyben dolog!

Egy családban fontos a megértés, és szerintem normális felnőttek módjára kellene megbeszélnétek ezt,mert ez nem kis dolog!Elmondod a történetet ahogy leírtad, és szerintem támogatni fog téged!_A páromnak is van egy kisgyereke az előző kapcsolatából,és mivel szeretem a páromat, a gyerekkel együtt kell szeretnem!

A te párod is megteszi érted:)

Sok sikert kívánok!

2010. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim válasza:
94%
Hát akkor is azzal voltál akivel most ha ien akkor fogalmam sincs ha nem akkor meg szerintem csak üljetek le és mond el és meglátod semmi sem lesz :)
2010. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
97%

Akkor megvolt már a feleséged? Mert ha nem, akkor sztem meg fogják érteni, ha viszont megcsalásból született a kislány, hááát...


Üdv: Zizo

2010. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
96%
2001 nyarán már nős voltál? Vagy már együtt jártál a feleségeddel? Szerintem ez fontos részlet. Ha nem, akkor meg kell, hogy értse, és igen, ugyanilyen higgadtan mondd el neki. A kislányt pedig szeretettel neveljétek fel. Persze, könnyű mondani, de ő nem tehet semmiről.
2010. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Szerintem először a Feleségednek mond el, ha jól vettem ki az írásodból, akkor még nem voltatok együtt. Mondd el, hogy te sem tudtál róla, de ezek után mindenképpen magatokhoz szeretnéd venni. Remélem együttműködő lesz Ő is. Mutass róla fényképet, és először neki mutasd be a lányzót. A kislányok meg biztosan örülnek majd nagyobb lánytesónak.

Csak majd igyekezzetek nem különbséget tenni köztük.

És tudod, nem tudom, hogy hány ember tenné ugyanezt a helyedben, minden tiszteletem a Tiéd!

2010. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
92%
Az első vagyok ujra.... Még annyit szeretnek, hogy majd megirhatnad ide, h hogyan alakultak a dolgok..hatha tudunk meg segiteni, tanacsot adni....
2010. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
67%
nem tehetsz semmiről és sokan a helyedben elmenekülnének a váratlan felelősségtől. a feleséged reméljük nem fog haragudni, végülis nincs is miért.
2010. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!