Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van valami fórum, vagy telefon...

Pro Patria kérdése:

Van valami fórum, vagy telefon, üdülőhely, bármi, ahol háborús veteránokkal lehet beszélni? Van statisztika, hogy hányan élnek még azokból, akik megjárták a frontot?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találtam megfelelő kategóriát.
2010. aug. 20. 02:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugdíjas otthonokban keresgélj. Ha netán ott nem is találsz veteránt, nevet, címet adnak.
2010. aug. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kevesen élhetnek olyanok,akik a világháborúban jártak a fronton. Aki él,az is 90-100 éves lehet. Lgefeljebb a gyerekeikkel beszélhetsz,bár ők is már a 80 felé járhatnak.

Régebben tett fel valaki egy hasonló kérdést,és ott néhányan válaszoltak rá. Ha érdekel, írd be a keresőbe, hogy Veteránok,és elolvashatod,hogy milyen válaszokat kapott a kérdező.

2010. aug. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondtam volna, hogy beszélgess dédipapámmal, ő még hadifogoly is volt, de egy éve elhunyt =(
2010. aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen... sajnos itt már minden további év egyel kevesebb esély..
2010. aug. 20. 09:22
 5/7 anonim válasza:

Biztos vannak még, mert én is itt vagyok, de már nagyon máskép mondanák el a borzalmakat, mert rég volt és menet közben nagyon elszineződött.

9 éves voltam a XII ker. Fiatyúk utcájába laktam, szembe volt velünk egy láger, ahová osszegyűjtötték a zsidő családokat, itt még gyerekekkel együtt, akikkel én is játszhattam még.

Valyon mi lett velük?

Mert egy hideg októberi hajnalon, nyitott teherautóval elvitték Őket a magukkalhozott értékeiket hátrahagyva, amit még aznap reggel a nyilasok összeszedtek és elvittek.

Ablakunkból lehetett látni, ahogy ékszeres szelencéktól kezdve, végszám szöveten keresztül, az akkor még kuriózumnak számító távirányitásu játékautóig minden volt ott.

Ha manapság lefekszem az ágyamba este és nemtalálom a halyem, mindíg eszembe jutnak, hogy Nekik milyen borzalom lehetett.

2010. aug. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Előzőhöz!

XIII. ker. nem XII. bocsi

A mai Fiastyúk utcai lakótelep építőinek készült a Rákospatak mentén, aminek építését a háború miatt felfüggesztettek "fabarrakkba" emeletes ágyakon, szalmabetéttel, tele bolhával.

Itt voltak az ártatlanok pár hétig.

2010. aug. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ismertem vietnámi háborús veteránt, de nem beszélt az ott átéltekről. Így aztán nem erőltettük.
2010. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!