Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a statisztika az élettársi...

Mi a statisztika az élettársi kapcsolatban élők "válásával" kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt tudni, hogy a házasságok kb. fele válással végződik. De mi a helyzet az élettársi kapcsolatban élőkkel? Készült erre vonatkozóan statisztika?
2011. szept. 13. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, de én pár éve élettársi kapcsolatban élek és TÖKÉLETES.

Előtte voltam házas, de elváltam, esküvő után 3-4 évvel már nem is tudom.


Megmondom őszintén mi nem akarunk összeházasodni, nagyon jó így ahogy vagyunk, szeretjük egymást nagyon-nagyon, kell ennél több?

Nem a papíron fog múlni hogy 20 év múlva is együtt leszünk-e vagy sem.

2011. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi köze annak, hogy valaki elválik-e vagy sem, ahhoz, hogy aláírtak egy papírt vagy sem.


(egyébként nekem nem a papír jut eszembe a házasságról, csak az egyszerűség kedvéért írtam így)

2011. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. egyetértünk, nem a papíron fog múlni a boldogság. Én mondjuk több, mint 6 éve élek boldog házasságban, és hiszek is a dologban. De annyian riogatnak a papírral, miközben nekem nem úgy tűnik, hogy a papír lenne a válások oka...
2011. szept. 13. 13:37
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Akik a papír nélkül megvannak boldogan, azok papírral is.

Már ha a házasságot "papírnak" nevezzük...

Könnyebb papír nélkül élni, mert ugye akkor bármikor lehet lépni, nem kell "mindent egy lapra feltenni"...

2011. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem igenis számít a papír. Fel mered vállalni a másikat. Mersz dönteni a kapcsolatotokról. Innentől nem csak összepakolsz és csá, hanem majd szintén egy döntést kell hoznod, ha lépni akarsz. Aki azt állítja, hogy csak egy papír, az menekül a felelősség alól.
2011. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem a papír a válások oka. Hanem az, hogy két össze nem illő ember találkozott, hirtelen fejest ugrott valamibe amibe még nem kellett volna.


De! Mivel én már egyszer elváltam, ezért ismerem az éremnek ezt az oldalát is. És bár nem úgy élek együtt a párommal (élettársam), hogy azon agyalnék különmegyünk majd, mégis gondolatban azért előrébb járok, és még egyszer nem szeretném átélni a válási hercehurca traumáját.

2011. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Engem azonban továbbra is a számok érdekelnének (ezeddig nem akadtam rájuk a neten). Létezik ilyen statisztika egyáltalán?
2011. szept. 13. 13:49
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Én csak arra találtam választ, hogy akik házasság előtt együttéltek, pont olyan arányban válnak el, mint akik nem. Magyarul nincs bizonyíték erre a " ki kell próbálni az együttélést" dologra.
2011. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

*Akik a papír nélkül megvannak boldogan, azok papírral is.


Tökéletesen egyetértek. Akinek nem számít a papír, aláírja.

Aki nem írja alá, annak számít...

2011. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
'3:52-es válaszadó, azt hiszem rátapintottál a lényegre...
2011. szept. 13. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!