Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha vannak keresztszüleid,...

Ha vannak keresztszüleid, párban vannak? Pl a nagynénéd és férje, vagy úgy hogy apukád oldaláról keresztapa meg anyukád oldaláról keresztanya? Milyen velük a kapcsolatod?

Figyelt kérdés
Légyszi azt is írd le hogyan àllsz velük rokonságba nekem pl apukám tesója a keresztapám annak első felesége a keresztanyám. A keresztanyámat már 13 éve nem láttam mivel elváltak a keresztapámtól, ezért jó úgy ha nem párosak a keresztszülők, pl tesómnak anyumnak bátyája a keresztapja, apumnak húga meg a keresztanyja és igy mivel vérokon nem szakad meg a kapcsolat mint azoknak akik páros keresztszülők és elválnak ugy mint az én helyzetemben hogy elvalt a nagybátyám es a felesege megszakadt a kapcsolat
2021. máj. 17. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Apukam novere a keresztanyam, neki a ferje a keresztapam. Nem beszelek veluk, a keresztapam egy undorito ember, es sajnos keresztanyam meg ot vedi ugymond, talan fel tole. Miatta meg a sajat testverevel (apukammal) se beszel. Egyebkent meg nem is vagyunk vallasosak, soha egy misen sem voltam, megis katolikusnak vagyok keresztelve, erdekes :D Talan regen ez szokas volt, nem tudom, de ertelmet nem latom a keresztszulosegnek ebben az esetben.


Szoval latod, hogy nem ezen mulik, hogy most rokon, ferj-feleseg, vagy a szomszed a keresztszulod. Ha annyira erdekelned, tartana veled a kapcsolatot.

2021. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

keresztanyám anyám húga, keresztapám egy random ember a faluból. 30 évem alatt 1x beszéltem vele

tesómnak csak keresztanyja van, apám húga

2021. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikusan anyam occse es az o elettarsa, de nem tartottuk a kapcsolatot, es mar nem is fogjuk, mert a nagybatyam meghalt par eve, szoval eselytelen.
2021. máj. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám húga a keresztanyám és a férje a keresztapám. Régen, mikor még gyerek voltam akkor extra jó kapcsolatunk volt. A jó kapcsolat most is megmaradt csak már nem találkozunk annyit, mint régen. Akkor minden héten összejöttünk.
2021. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem vér szerinti rokonaim a keresztszüleim, hanem keresztanyám anyukám egyik gyerekkori barátnője, keresztapám pedig a férje.

Ha nem is havi szinten, de szoktunk beszélni, különösen ünnepekkor, néha látogatjuk is őket, sűrűn azért nem megyünk, mert messze laknak (majdnem 200 km-re).

2021. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresztapám apukám egyik legjobb barátja, a keresztanyám meg eredetileg neki az anyja. Ettől függetlenül nem is emlékszek, hogy mikor találkoztam a keresztanyámmal, a nevét se tudom és fel sem ismerném, nem is biztos, hogy él meg. Akkor még a keresztapám nem házasodott meg ezért lett az anyja. Így a nemrendes keresztanyám a felesége. Elég cifra :D
2021. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyám húga a keresztanyám és az ő volt férje a keresztapám. Mióta elváltak, onnantól a keresztapámmal nem tartom kapcsolatot, annyi, hogy szülinapkor facebookon felköszöntjük egymást. Keresztanyámmal kb. 7-8 éve romlott meg a család viszonya, vele azóta nem igazán beszélünk.
2021. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem párban vannak a keresztszüleim, hanem pont úgy ahogy írtad: apum oldaláról a keresztanyám, anyum oldaláról (lletve anyum húgának a férje) a keresztapám. Keresztanyámmal nagyon jó a kapcsolatom, sokat vigyázott rám kiskoromban, és felnőttként is megtaláljuk a közös hangot. Keresztapámmal a viszonyom nagyon semleges, nem igazán beszélünk. Ennek nincs különösebb oka, egyszerűen nem alakult ki közöttünk szoros kapcsolat.
2021. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 diastole válasza:
100%

Anyukám unokanővére és öccse a keresztszüleim. Ha lett volna testvérem akkor apa unokatestvére és nővére lett volna neki.

Igazából mivel rokonok nem keresztszülőként tekintek rájuk, ha megkérdezik kik a keresztszüleim néha nagyon elgondolkodom :D

2021. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem hivatalosan keresztapám van, aki édesapám öccse. Amikor a keresztelőm volt, akkor még csak néhány hónapja volt együtt a “keresztanyámmal”. Ő már meghalt egyébként.
2021. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!