Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha valaki elvan adósodva,...

Ha valaki elvan adósodva, nincs munkája, mért ilyen lehetőség felé nyúl?

Figyelt kérdés
Direkt álltalánosságba írok, de közvetlen közelembe is van ilyen. Szóval több éve nem dolgozik az illető, lehetett volna, csak úgy gondolta válogat, ráér még. Persze nem, hiszen tele van adóssággal, sőt még neki van nagy pofája ha merik neki mondani, mert a másik "nem érti meg őt" Most meg fejébe veszi, hogy elindul tanfolyamon, ami több száz ropi, és nem is biztos, hogy lesz benne munkája. bár hozzáteszem, neki nem állna rosszul az. Kérdésem: Ha amúgy is elvan havazva sok ember, akkor mért nem erőlteti meg magát annyira, hogy akármit is, de elvállalok. És nem diplomázottról van szó, mert azért ez is csodálatos, hogy sok azok közül bármit elvállal, néhány OKJ-s bizis meg válogat, és verdesi a nyálacskáját. Szóval minek fektetni, fektetni befele valamibe, mikor elsőként az adósságát kéne megadogatnia, nem pedig még plusz kölcsönből még elhúzni azt is. És ne mocskolódó vélemények jöjjenek, mert ez szemét dolog amit sokan elkövetnek, hogy más pénzén mondjuk ki mert akinek kis önérzetet van, az élősködésnek hívná.
2011. júl. 21. 09:07
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%
Nálunkja az utcában van ilyen 3 gyerekes anya. Úgy oldja meg, hogy szétteszi a lábát. Neten szerzi be a kuncsaftokat, néha még a fa*kukat is megrázzák neki a kamerába a 8 éves lánya szeme láttára. Vagy ott ül (amíg én elmegyek mellettük) egy pólóban, alul semmiben egy vadidegen kocsiban a házuk előtt. Így!:D:D
2011. júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
91%
Soha senki még te se tudnád, hogy ha egyik reggel így kelnél egy idő után milyen döntéseid lennének. Az út túloldaláról könnyű okosnak lenni.
2011. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a volt barátom volt ilyen... OKJ végzettség - amit ő főiskolaként emlegetett -, lenézte, amit én tanulok (most diplomáztam szín jelessel). Már évekkel ezelőtt szakítottunk, többek közt azért is, mert válogatott, nem akart elfogadni más munkát, csak öltönyöset, de a szakmája nem ilyen. Mellesleg a szakmájában talált volna munkát... Nekem még mindig tartozik pénzzel, és már én érzem magam kellemetlenül, ha pár havonta felhívom, hogy na, mi van...

El nem tudom képzelni, hogy miért nem a logikus lépést választja, aki ilyen helyzetben van... De engem is érdekelne.

2011. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
77%

egy részről megértem, más részről elítélem ...

nekem is van diplomám, okj-s szakmám, nyelvtudásom, folyamatosan tanulok valami újat, és egy boltban vagyok eladó...néha már tényleg azt gondolom, hogy hülye vagyok, amikor mindenhonnan elutasítanak, de mit tudok tenni? de azért nyomorult érzés, hogy mindent megtesz az ember, hogy jobb munkája lehessen és erre semmi...persze az is igaz, hogy annyi a diplomás, hogy már a legegyszerűbb munkákat is ők végzik...de dolgozni akkor is kell valamit, ha várunk a legjobbra, abból nem lesz kenyér az asztalon. hát neki biztos így is van :D

2011. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
77%
Ne nézzél le senkit,mert én ismerek olyat ki,tanfolyamon szerezte a tudását,ezelőtt 12-13 éve,most meg már milliárdos uszoda-technikás,hatalmas céggel,alkalmazottakkal,stb..Ja,és kölcsönkérte a tanfolyam árát annak idején.
2011. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom mért ragadnak itt ki emberek egy mondatot állandóan és arra koncentrálnak nem is a kérdésre. Nem vagyok sehhfej, mert nekem is van OKJ-s bizim, utána diplomát is szereztem, de nem ez a lényeg, senki nem azt mondta, hogy az semmi. Az is valami, de legyünk már őszinték. Okés, manapság fikázzák a diplomát, de az mégiscsak magasabb végzettséget takar mint az OKJ-s bizi. És ha a felsőfokú tanulmányt végzett emberke nem válogat, az alacsonyabb se tegye. Itt ez a lényeg a kérdésben, nem más. Mondom nekem is van, elsőként azt végeztem én is. Tehát nem fikázásról szól a kérdés, csak olyan OKJ-val amihez semmi köze az illetőnek, csak elvégezte, ne válogasson szerény véleményem szerint. Főleg, hogy a kölcsönt amit elkért, a másiknak is kéne már vissza. :P Ezt nézd ne azt, hogy mert valszeg neked is OKJ-d van már őket, téged bántalak. Te tartozol nekem? Nem!!! Akkor meg?
2011. júl. 21. 09:28
 7/42 anonim ***** válasza:
19%
OKJ-m van és képzeld nem azért tanultam, hogy boltos legyek vagy takarítónő. Elhelyezkedtem az OKJ-s szakmámban, nem viccből tanultam. Ha nem akartam volna szakmában elhelyezkedni, akkor érettségi után elmentem volna teljes munkaidőben dolgozni és nem suli mellett részmunkaidőben.
2011. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
de már te is felháborodottan mondod ezt. Nagyon jó dolog, hogy dolgozol benne. De nem ez a kérdés lényege emberek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fogjátok már fel, hogy itt nem mindenki akar támadni a másikat, csak kíváncsi a véleményekre. :S Ezt tényleg nem hiszem el, ez olyan hihetetlen?
2011. júl. 21. 09:32
 9/42 anonim ***** válasza:
46%
Az hihetetlen, hogy OKJ-ról úgy beszélsz, hogy verdesi a nyálacskáját. Szerinted akkor minek tanulják? Viccből???? OKJ is felsőfokú, szóval az nem alacsonyabb végzettség.
2011. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj! Ma TISZTELET A KIVÉTELNEK termeljük a diplomás hülyéket. Minden második embernek akit annak idején azért rugdaltak az egyik évfolyamból a másikba, hogy minél előbb megszabaduljanak tőle a szegény szerencsétlen tanárok, most diplomával rendelkezik. Szakmunkásunk meg lassan nem is lesz. Egy szakmunkás végzettséggel és jó szakma ismerettel rendelkező szakmunkás ma válogathat a munkák között. Szóval ennyit a te diplomádról.
2011. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!