Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki hogy oldja meg a keresztszü...

Ki hogy oldja meg a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés

Bátyám lesz a születendő kislányom keresztapukája, keresztanyukának mindenképp majd az ő jövőbeni feleségét akarjuk.

Van most egy barátnője akivel több éve vannak együtt, komoly a kapcsolatuk, de mivel nem házasok, nem tudom felajánljam e neki hogy legyen a keresztanyja a gyereknek.

Mi van ha szétmennek? Illetve nem tudom a pap engedi e így a keresztelést.

Viszont ha most nem választom keresztanyának akkor később már biztos nem fogok a paphoz rohangálni hogy bele írjunk egy nevet a keresztlevélbe.

Ilyenkor mit lehet csinálni?



2021. okt. 25. 14:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Engedni fogják így is a keresztelést, viszont ha most nincs keresztanyja, akkor nem is lesz, nem lehet utólag beírni senkit, ez nem így működik.
2021. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Tényleg? Nekem azt mondtak utólag is lehet bele írni.

Nem tudom számít e de református egyház.

2021. okt. 25. 14:12
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Miért, ha házasok, nem válhatnak el?
2021. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, ki hogy van vele, de ha nekem egy gyermek fontos, akkor nem azért fontos, mert mi van írva x papírban.

Nekem volt egy keresztapám, nem ő volt ott a keresztelőn, mert akkoriban épp a világot járta Los Angelestől Tokióig és mindenféle dolgokat, nagyon sok értékes könyvet hozott nekem a legkülönbözőbb témákban (történelem,ókori Egyiptom, ókori Róma, Luther Márton korszaka,de más témákban is, pl. belső égésű motorok, stb.stb.), és aki világ életében aszexuális volt, soha nem volt nője, egyszer aztán mégiscsak elcsavarta a fejét egy nő, és odáig fajult, hogy öngyilkos lett.

Evangélikus egyház.


Nálunk, ebben az esetben soha nem számított (se neki, se nekem), hogy mi van a papírban.

2021. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Nem kérném fel a barátnőt a keresztanyaságra a helyedben. Teljesen mindegy, hogy mi van a keresztlevélen, ha a tesóddal lesz közös jövőjük, akkor ők ketten lesznek gyakorlatilag a keresztszülei. Ha viszont nem, akkor kellemetlen lenne később.
2021. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha valakit nem érdekel a keresztgyermeke, akkor attól nem fogja érdekelni, hogy ő van beírva egy papírra.

Ahogy fordítva is igaz. Akit meg érdekel egy gyermek sorsa, az 1. nemcsak ajándékoz, hanem beszélget is vele 2. beszélget a szüleivel 3. megkérdi, mire van szüksége 4. olyat ad, amire szükség van (nyilván vannak határok, nekem is kellene egy 100 m2-es lakás kerttel, de eszembe nem jutna-jutott volna a keresztapámtól kérni)

2021. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%

Nem mindegy?

Ha nem érdekli a testvéredtől sem számíthatsz semmire, lehet, hogy 10-20 év múlva csak ő lesz érdemben keresztszülője.

Ez csak formalitás, az életben semmi jelentősége.

2021. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%
Az én bátyám és a férjem novére a kersztszulok!
2021. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen a vallás. Tiszta macera, ketség, képmutatás, felesleges idegeskedés.

Ha szeretik a gyereket, nem mindegy milyen viszony van köztük? Ez csak arra jó hogy az egyháznak pénz menjen a zsebébe...

2021. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha több éve együtt vannak, akkor nem futó kapcsolat, és ahogy már írták, a válás is benne lehet a pakliba. Én simán felkèrnèm, de esetleg ha tartasz a szakítàstól akkor a fèrjed csalàdjàból kérj fel valakit keresztanyunak. Így még sértő sem lesz, egy innen-egy onnan
2021. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!