Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom megtalálni...

Hogyan tudom megtalálni azokat a rokonaimat, akik Budapesten vannak eltemetve?

Figyelt kérdés

Én vidéki vagyok, de jelenleg az egyetemi tanulmányaim miatt Pesten lakom. Családfakutatáshoz lenne szükségem néhány információra. Két távolabbi rokonom is a fővárosban élt, halt meg, és itt is vannak eltemetve. Egyikük konkrétan még 1964-ben halt meg, a felesége jóval később, ők valamelyik fővárosi temetőben nyugszanak. A másik illető, akit keresek, szintén itt halt meg, és csak annyit tudok, hogy 1984 után. Esetleg még a 90'-es években élt, de tudtommal az ezredfordulót már nem érte meg. Az a kérdésem, hogy hol tudok ezeknek utánanézni. Van egy pár temető a városban, és fogalmam sincs, melyikben nyugszanak. Ismertek temetői keresőt, ahol rá lehet keresni konkrétan az eltemetettek neveire? Pl. Szegeden, Győrben is van már ilyen; nem tudom, hogy Pesten van-e ilyen lehetőség. Esetleg a fővárosi temetők nyilvántartásai hozzáférhetők?


Bármiféle ötletet, tanácsot szívesen fogadok, és azokat előre is köszönöm!



2012. márc. 13. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel a fővárosi temetőket és náluk érdeklődj.
2012. márc. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kerestem már meg így rokont. Felhívod a temetőket. Név kell és az év, hogy mikor haltak meg. Más adatokból is biztos tudnak keresni, de én csak ezt mondtam és parcellára pontosan megmondták.
2012. márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

www.temetonyilvantartas.hu

www.temetoinfo.hu

www.temetkezes.lap.hu

2012. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt tudnak segíteni:

[link]

2012. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 13. 19:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Már írtam is e-mailt, most még csak a Fiumei úti sírkert és a Farkasréti temető címére, de holnap a többi címre is írok majd. Van egy pár temető a városban... és az a baj, hogy az általam keresett személyek a város melyik részén lakhattak, tehát kizárásos alapon muszáj mindegyik temető nyilvántartását végigkérdezni.
2012. márc. 13. 20:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Az e-mailem célba ért, ma reggel már kaptam is választ. Azt, aki 1964-ben halt meg, megtalálták, megkaptam a sír pontos helyét is. Azonban a másik rokonnál nem tudom a halálozási dátumot (csak azt, hogy 1984 és 2004 között halt meg). A nő, aki a temető igazgatója, azt írta, csak akkor tudnak rákeresni személyre, ha adott a halálozási dátum is. Ezt nem igazán értem, mert simán rákereshetne a névre is, főleg, hogy abból a kis faluból, ahol született, egyetlen ilyen nevű emberként élt Pesten. Szóval már magára a névre se lett volna szerintem nagy kunszt rákeresni a nyilvántartásban... de ha nem, hát nem. Így továbbra is rejtély marad ez a halálozási időpont.
2012. márc. 14. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!