Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik tudják, hogy 100%ra TÖRÖK eredetű családnevük van? Többi lent.

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy kutatom a témát. És persze "papíron török" leszármazottak érdekelnek. (Egyébként azért mondom, hogy papíron török leszármazott, mert anno Magyarország területén a délszlávokból lett törökök domináltak inkább, nem a vértörökök. Persze ilyen is lehetett, főleg felső/bb/ helyi/bb vezetésben).


Aki tudja, sejti magáról, az ha nem akarja kommentben írni a nevét, privátban megírhatja! :)

Felmenők is jöhetnek, akkor is, ha nem viselitek a nevet.


/Mai félvérek nem érdekelnek, külön kategória/



2022. aug. 20. 00:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Attól hogy valakinek a vezetékneve kapcsoaltos vele ahhoz elég egy házasság kb és annyi, még az sem biztos hogy vér szerinti gyerek csak pl felveszi a envet.
2022. aug. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

#Ez igaz.

De ez is az a kategória, ami nem érdekel.


Történelmi távlatban érdekel. És vannak ilyenek!

Pl én.

2022. aug. 20. 01:16
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Régen jártam alapiskolába (akkor eleminek mondták). A tankönyvünkben szerepelt, hogy pl. a török "szűcs" szó magyarul szőrmefeldolgozót, szőrmével foglalkozó embert jelent. Nem biztos, hogy a török nyelvben is így ejtik vagy írják, de a hasonlóságnak meg kell lennie (ha már a tankönyv írta...).
2022. aug. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Értem, ha a tankönyv írja, akkor reális, és tényszerű.


Gondolom ez igaz, akkor a komcsi érában írt "tankönyvekre" is. Hiszen tankönyvekről van szó.

2022. aug. 29. 00:33
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Sahin
2022. aug. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Két unokám van (30 év körüliek).

Nekik van félig magyar, félig török barátjuk, aki itt járt óvodába (innen a barátságuk), de Törökországban járt iskolába 6 éves korától az egyetem elvégzéséig. Jelenleg Magyarországon él és színtiszta magyarsággal ejti ki a magyar szavakat, ismeri a magyar történelmet stb. Megkérem az unokáimat, érdeklődjék meg tőle, hogy a Szűcs név, ill. a szűcs mesterség valóban lehet-e török eredetű. Bizonyára még a török kiejtést is (és az írásmódot) is meg tudja mondani nekünk. Majd rövidesen megírom Neked.

2022. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Istenem.


Miért nem lehet megérteni, hogy nem a "mai félvérek" érdekelnek?

Hanem olyan magyarok, akikre xx generációra viszamenőleg török leszármazottak, török névvel?

2022. aug. 29. 11:19
 8/24 anonim ***** válasza:
4%
Ghülbaba
2022. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

"akik tudják, hogy 100%ra TÖRÖK eredetű családnevük van"

És ha csak úgy tudják, de mégsem? Ezt hogy fogod tudni kiszűrni?

2022. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9


Ezt is leírtam.

2022. aug. 29. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!