Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik tudják, hogy 100%ra TÖRÖK eredetű családnevük van? Többi lent.

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy kutatom a témát. És persze "papíron török" leszármazottak érdekelnek. (Egyébként azért mondom, hogy papíron török leszármazott, mert anno Magyarország területén a délszlávokból lett törökök domináltak inkább, nem a vértörökök. Persze ilyen is lehetett, főleg felső/bb/ helyi/bb vezetésben).


Aki tudja, sejti magáról, az ha nem akarja kommentben írni a nevét, privátban megírhatja! :)

Felmenők is jöhetnek, akkor is, ha nem viselitek a nevet.


/Mai félvérek nem érdekelnek, külön kategória/



2022. aug. 20. 00:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Maléth
2022. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Eger környékén rengeteg a Bóta vezetéknevű, ez törökül tevecsikó.
2022. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
A Bugyi családnév a török Budi névből ered, esetleg avar, hun közvetítéssel.
2022. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
A Sahin sem mai frigyből jön kérdező. Értettem.
2022. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

"olyan magyarok, akikre xx generációra viszamenőleg török leszármazottak, török névvel"

Ezt a részt le tudnád írni helyesen magyarul, hogy értsük, kik is érdekelnek valójában?

2022. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Gyalázkodó üzenet?


Igaz, nem konkretizáltam fixen a kérdést, de nyilvánvaló, hogy a török kor utániak érdekelnek.


És igen. Eger környékén/ Egerben vannak ilyen leszármazottak.


Azt meg külön kiemeltem, hogy szép meg jó, ha vannak mai félvérek, de nagyon nem izgatnak ők.


Erre Jólánka néni meg írja a félvér unokáit...


Ki is gyaláz kit?

2022. aug. 29. 20:44
 17/24 A kérdező kommentje:
Ti engem.
2022. aug. 29. 20:48
 18/24 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

A #7-ik alatt tett megjegyzésedre reagálok, amit alighanem nekem szántál.

Az előtte levő írásomból világosan értened kellene, hogy nem a magyar anya és török apa gyerekére gondoltam, hanem (és ezt világosan leírtam), hogy az unokáim barátja (aki magyar anya és török apa gyereke), aki Törökországban járta ki az iskoláit és ott szerzett diplomát, tehát tökéletesen tud törökül (de magyarul is (hála édesanyjának), meg tudja mondani, hogy a magyarul értelmezett "szűcs"-nek tényleg hasonló hangzása van a török nyelvben, mégpedig ugyanazzal a jelentéssel.

2022. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
A szűcs szavunk török eredetű, de mint a legtöbb török eredetű szavunk nem az oszmán törökből ered hanem jóval korábbról egy oguz török nyelvből.
2022. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

de a "mai félvérek" nem érdekelnek.


Mi a halál faszáért gyötörtök, most úgy komolyan?


Aki tudja értelmezni a kérdést írjon.


Egri törökökről levéltári források vannak stb.


Nem izgat, hogy a most 30 éves Jolánka unokái stb petfekt magyarok.


Ahogy a szövegértsi gondokkal küzdők sem.


Sem a Gülbabás provokatőrök.


Pá.

2022. aug. 29. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!