Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik tudják, hogy 100%ra TÖRÖK eredetű családnevük van? Többi lent.

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy kutatom a témát. És persze "papíron török" leszármazottak érdekelnek. (Egyébként azért mondom, hogy papíron török leszármazott, mert anno Magyarország területén a délszlávokból lett törökök domináltak inkább, nem a vértörökök. Persze ilyen is lehetett, főleg felső/bb/ helyi/bb vezetésben).


Aki tudja, sejti magáról, az ha nem akarja kommentben írni a nevét, privátban megírhatja! :)

Felmenők is jöhetnek, akkor is, ha nem viselitek a nevet.


/Mai félvérek nem érdekelnek, külön kategória/



2022. aug. 20. 00:59
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a "honfoglalók" és előttiek török jövevényszavaival. Nagyjából.


Engem az Oszmán-Török megszállás idejéből érdekelnek nevek.


Eger s környékén bővenvan ilyen.


Igaz, a kettő összevetését nehezíti, hogy bár nem törökök vagyunk, de van rajtunk egy törökös "zománc".

2022. aug. 29. 21:08
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy letölthetô pdf amiben szó van a török eredetû családnevekrôl is a Személynevek résznél. Nem olvastam végig, de hátha találsz benne valami használhatót:

[link]

2022. aug. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Én örmény vagyok a nevem is de gondolom nem érdekel.:)
2022. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Igazából az örménység is érdekel. :) #23-os


Az örmény diaszpóra nagy szerepet játszott. Erdélyben várost is alapítottak, sok kereskedő, nagy magyar volt részben vagy egészben örmény, pl az aradi 13 közül.


Ha gondolod, privátban írd meg a neved! :)

2022. aug. 30. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!