Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha van két személy teljesen...

Ha van két személy teljesen azonos adatokkal, akkor melyikkel menjek tovább?

Figyelt kérdés
Hogyan, mi alapján lehet ezt eldönteni, hogy melyik az én ősöm? Minden adat azonos, olyannyira, hogy a táblázatban is egymás alatt van a nevük. Egyedül a házastárs különbözik, de az ő nevét pont nem ismerjük.

2022. szept. 30. 23:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Milyen táblázatról van szó? Ezt nem értem.

Ne indexet nézz, hanem az eredeti anyakönyvi oldal képét.

Ha nem ismeritek a házastárs nevét, akkor honnan tudod, hogy különbözik? Mitől különbözik? Kicsit zavaros a megfogalmazás.

2022. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Látom, hogy más a házastárs neve. Ennyi különbség van mindössze a két személy között... Szerintem érthető volt a leírás.
2022. szept. 30. 23:31
 3/19 A kérdező kommentje:
Az anyakönyvbben lévő táblázatról van szó.
2022. szept. 30. 23:32
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanaz az ember kétszer házasodott?
2022. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Leszármazottak alapján pl?
2022. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az is ugyanaz. A kétszeri házasságra nem gondoltam.
2022. szept. 30. 23:52
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Ehhez az ősödhöz gondolom az ő leszármazottján keresztül jutottál. Ha van gyereke, akkor annak a születési anyakönyvét kell megtalálni (vagy keresztelést), ott szerepelni volt az anyja neve is, így meglesz, melyik az ősöd felesége, így a kettőből ki tudod zárni.

Én az 1800-as évek első feléig visszamentem több ágon, én így tudtam beazonosítani az adott felmenő szüleit.

A következő lépés a többi esetleges gyerek felkutatása, majd abból saccoltam, mikor házasodhattak (de egyes halotti anyakönyvben is benne volt, hogy az adott felmenő kivel volt házasságban, és mikor kötötték), ha a házassági megvolt, megvoltak az ő szüleik nevei is, de legalábbis a házasságot kötők pontos születési adatai biztosan.

2022. szept. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%
Mennyi idő telt el a két házasság között? Én az egyik dédapámat úgy azonosítottam be (mivel vezetéknevet is váltott), hogy tudtam, dédanyám előtt pár évvel is volt egy felesége, aki meghalt. Mikor megtaláltam az ő házasságkötésüket, meg a dédnagyival kötöttet is, abból azonosítottam be. A kettő közti időben meg meglett az 1. feleség halálozása is.
2022. szept. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem volt ritka, hogyha valaki özvegy lett rá pár hónapra-évre már újra megházasodott.
2022. okt. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Igen, dédapám sem volt egy évig sem özvegy.
2022. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!