Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfa kutatás általánosságb...

Családfa kutatás általánosságban mennyi időt vesz igénybe, és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Ki szeretném deríteni a felmenőimet az időszámításunk óta.

Az ükanyám és ükapámig megvan, ami olyan 1800-as évek vége.

De nekik volt anyjuk,apjuk, és azoknak és így tovább.


Hány millió forintot érdemes lenne erre befektetni, rákölteni?

Aki megkérdezi hogy miért fontos nekem. Válaszom az rá: Mert!



2022. okt. 16. 17:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
20%
Nem kerül milliókba, párszázezer forint az egész.
2022. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Az időszámításunk kezdetén minden akkor élő ember a rokonod volt, ez nem nagy nyomozás. Mo-t tekintve kb Mátyás király idejéig kell ehhez visszamenni.
2022. okt. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz annyira visszamenni az időben. Ha nagy szerencséd van, és főnemesi családod van, talán az 1200-as évekig lehet találni valamit. Ha magad csinálod, akkor akár szinte ingyen vagy minimális ráfordítással.

"Hány millió forintot érdemes lenne erre befektetni, rákölteni?" - Semennyit. Magam részéről nem igazán költenék rá, mármint nem bíznék meg hivatásos kutatót. Nagyon minimális összeget szánnék/szántam arra, hogy hozzáférjek bizonyos adatbázisokhoz vagy levéltárban másolatokat csináltassak a fellelt dokumentumokról. Milliós nagyságrendben meg még akkor sem költenék rá, ha multimilliárdos lennék. Én magam szeretek utánajárni a dolgoknak, fantasztikus érzés, mikor valami különleges dolgot fedezek fel.

2022. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Így van, ha nemes családból származol, ahol az emberi magas tisztségek alapvetőek voltak, így az anyakönyv vezetés, a dokmentációk, a kéziratok is fontosak voltak, könnyű lesz visszavezetni honfoglalás utánra. De ha egyszerű polgári családból származol akkor szinte lehetetlen. Sok egyszerű ember már az 1700as években se papírozta magát, mert nem tudott írni, szülei sem tudtak, stb stb. vagy olyan helyen született ahol ennek semmi jelentősége, stb stb...
2022. okt. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Segítek ingyen: Ádám és Éva az őseid
2022. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
5: tehát akkor a kérdező nem létezik?? woow.
2022. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A probléma hogy nekem nehezebb. Én magyarban születtem, de már orosz névvel.

Felmenőim ukrán és oroszok voltak. Kinti születéssel.

2022. okt. 16. 20:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Nemes vagy nem nemes, nem tudom. Én magam egy átlagos családból jövök.
2022. okt. 16. 20:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha magad állsz neki pl akkor kb semmibe, de kismillió cég van az árak is szépen szórnak.
2022. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hogyan fogjak neki? Neki állok, de kérek tanácsokat.
2022. okt. 16. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!