Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Prefek vezetéknév milyen...

A Prefek vezetéknév milyen nemzetiségű/népcsoportú? Vagyis germán, latin, szláv, zsidó..

Figyelt kérdés
2023. jan. 22. 23:02
1 2 3 4
 31/38 Tardoskedd válasza:
100%
Több szláv nyelvet beszélek, a "prefek" szó nem hasonlít egyetlen általam ismert szláv szóra sem. A vezetéknevek kialakulását gyakran a személy alkata (Görbe ... ), fizikális tulajdonsága (Erőss ... ), az általa végzett tevékenység (Szabó, Kovács... ) adta. Így az utóbbi út szerint a Prefek - akár a latin "prefect" szóból is alakulhatott, ami magyarul elöljárót (prefektus) jelent. Hidd ezt!
2023. jan. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ezt kinek írtad azt a célzást, hogy hidd ezt, de ha nekem, akkor jelzem,hogy az első oldalon a toldalék alapján következtette az egyik válaszoló, amit én szintén helyeseltem. Abban igazad van, hogy a prefect latin szó, de amugy simán lehet francia is, ha azt nézzük, hogy Franciaországban préfet-ek voltak. Szóval lehet francia eredetű is. Magyarán a titulust is jelezheti a nevük, hogy valamelyik őse egy provincia élén álló közigazgatási hivatalnok volt, de latin eredetű is lehet.
2023. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem csak személy, szülő, apa vagy anya után vagy alkat alapján adták a neveket, hanem ahol lakott, vagy szakma alapján, vagy épp vágyak alapján,mint pl. Kanada János, aki Kanadába akart menni, így maradt rajta a Kanada név vagy népcsoport alapján. Simán lehet az is, hogy egy akkor használatos külföldi helységnévről van szó, ahol lakott az egyik őse. De a következtetésed neked is oké teljesen. Sanszos az is, hogy az ősének a szakmáját jelzi a vezetékneve. De amugy az első válaszoló aki a szlávot írta, és akit én helyeseltem, annak is teljesen igaza van. Leginkább a cseh családneveknél fordul elő az -ek, pl. Beranek, Capek és stb.

32-es vagyok.

2023. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Tehát akkor most Latin, vagy Szláv eredetű?
2023. febr. 6. 16:18
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

34-es mivel így nehéz biztosat mondani, ezt csak onnan tudod, ha családfakutatasba kezdesz.


Lehet latin, francia vagy szláv.


Ha google-ba beírod, hogy cseh vezetéknevek akkor látni fogod azt amit 8-as írt. Így csak tippeket tudunk adni. 32-es vagyok.

2023. febr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de a francia nem latin?
2023. febr. 8. 15:19
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

A prefekt -prefekta = nevelőtanár.

Latin

Ezzel lehet kapcsolatban.

Mindenképpen latinos.

2023. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!