Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A ZSIVKOVICS vezetéknév...

A ZSIVKOVICS vezetéknév inkább Horvát vagy Szerb eredetre utal?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Zsivkovics szerb mondom ezt szerbként viszont több mint valószinű hogy egy horvát pedig horvátnak fogja mondani :D szoval lehet mindkettő :D
2010. okt. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mert pl. hallottam valahol, h az -ovics végződésű nevek szerb nevek, az -ics végződésűek pedig horvátok, de akkor pl. Mile Kitić-nek miért az a neve, ami, ugyanis ő 100%, h szerb, és nem horvát :).....mondjuk lehet h hülyeség , és semmi alapja nincsen....
2010. okt. 3. 23:18
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ez a név már volt a kérdések között, ha jól emlékszem:) nincs ilyen, hogyha "ic", akkor ez.. ha "vic", akkor az... A Zsivkovics is elég furán hatna "Zsivkoics"-ként. délszláv... lehet horvát, szerb, bosnyák stb
2010. okt. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akár bolgár is lehet, de a szerb és horvát nevek ugyanúgy hangoznak.
2010. okt. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
hát pedig van -ić végződésű, mint említettem pl. Kitić, Mirić, Matić, Perišić, Stojanić, Đukić ....
2010. okt. 4. 00:27
 6/16 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom, h volt már ilyen kérdés, azt is én írtam ki :DD csak most még konkrétabban lettem vna kíváncsi, de úgy látom, h tényleg nem köthető egyik népcsoporthoz sem maga a név.Amúgy én úgy tudom, h (részben) bosnyák őseim vannak, akik az oszmán időkben kerültek Magyarországra muzulmán vallásúakként, de később többségükben áttértek a katolikus hitre.
2010. okt. 4. 00:35
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
tudom, hogy van, senki nem írta, hogy ne lenne...:) arról van szó, hogy ezeket úgy képezték, hogy a névadó, vagy névadó ős nevéhez hozzácsapták az ic, vic-et, ami azt jelenti, hogy valakinek a fia. nem bonyolult dolog ez. a stojan-nak (ez egy személynév - nem ritka a szláv neveknél, hogy személynévből képezték a családnevet, magyaroknál is gyakori) is van stojanic (általad írt), meg stojanovic alakja. nézz utána levéltárban, hogy honnan származnak az őseid, mert ilyen fals infók után nem fogsz tudni komolyabb következtetést levonni.
2010. okt. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 BlacktigerXXX ***** válasza:
80%

a szerb nevek sosem végződnek cs-re, csak európában használják, mivel "ty" betű a legtöbb nyelvben nincs.


Kitić nem kitics hanem kitity szerbül.

2010. okt. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

hmm ...igen azt hiszem tényleg az lesz a legjobb, ha rendesen utánanézek, mert érdekelne, de ezek az ilyen-olyan következtetések talán tényleg nem vmi célravezetőek :))


Amúgy vki esetleg tudja, h hogy működik ez a levéltári dolog, kell ezért fizetni, vagy milyen, milyen jellegű hely/intézmény ez (nem voltam még olyan helyen) :)

2010. okt. 4. 01:07
 10/16 A kérdező kommentje:
Tudom, h nem úgy kell ejteni, h Kitics, de azért nem is egészen úgy, h Kitity....inkább Kititys vagy Kititycs.....mindegy a Ć-nek, meg a Đ-nek nincs egyértelmű magyar megfelelője......
2010. okt. 4. 01:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!