Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az orosz vezetéknév az orosz...

Az orosz vezetéknév az orosz származású ősökre utal, vagy pedig az Oroszországból bevándorolt zsidókra?

Figyelt kérdés
Az orosz vezetéknév az orosz származású ősökre utal,vagy pedig az Oroszországból bevándorolt zsidó ősökre??(vagy egyéb más ősökre?)
2011. márc. 7. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
névtől függ.Vannak orosz nevek és vannak eloroszosodott nevek.
2011. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy a vezetéknév szószerint:Orosz..
2011. márc. 7. 21:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem nem orosz vezetéknevem van, de a dédapám orosz volt.

Lehetséges, de honnan veszed, hogy zsidók voltak?

2011. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
69%

Mármint úgy orosz, hogy pl. Orosz József?

Az ilyen családnevek igazából már semmit sem jelentenek, úgy ahogy a Kovács, Szabó, Horváth, Németh, Francia sem.

Talán két-háromszáz éve azért kapott egy-egy család ilyen vezetéknevet, de ennyi generáció után már lehet, hogy csak 0,00000000001% orosz vagy német vagy egyéb vér van benne vagy a sok-sok felmenője közül csak egy volt német vagy szabó vagy fazekas.

2011. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen úgy értem hogy pl: Orosz István

A zsidókat azért mondtam mert itt az oldalon olvastam hogy az Orosz,Török,Görög vezetéknevek tipikus magyar zsidónevek

2011. márc. 7. 22:01
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező! Amit tipikusnak zsidónak írt a válaszoló, azzal vitatkoztam oldalakon keresztül. Ami annyira tipikus náluk, az a magyaroknál hatványozottabban jelen van... a saját identitása felől közelítette meg a kérdést. Egyébként meg minden lehetséges.


Továbbá itt írta valaki a kommentekben, hogy ez nem számít, mert 0,000001 akárhány német, orosz stb vér van az illetőben. B*romság. A genetika úgy működik, hogy az apai ágú vonalat (Y-kromoszóma) teljes egészében örökli az utód. Tehát, ha oroszok voltak az ősök és onnan származnak, akkor hívhatják akár Poschpischil-Hoffmann Adorjánnak, annak is kimutatható genetikailag az R1a, vagy N haplocsoport, ami a szlávokra jellemző. Tök mind1, hogy ki lesz a felesége azoknak az embereknek, akik egyenes ágon az ősei a kérdezőnek, az anyai vonalat külön vizsgálják és nem okoz semmilyen behatást a férfi y kromoszómákba. Akár azt is írhatnám, hogyha szinesbőrű lenne az anya, akkor is R1b lesz a gyerek apai ágon. Az viszont már eléggé orosz*.

2011. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Jó, hogy vannak itt ilyen okos emberek...
2011. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

15:11-es!


Akkor légyszíves fejtsd már ki, hogy ez a szám, amit te beírtál hogy is jön ki?! élvezettel olvasnám.

2011. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy addig örülj, amíg vannak itt ilyen okos emberek, mert különben ennyivel el lehetne intézni 0 tudással dolgokat, ahogyan azt te is teszed.


Egyébként meg:

[link]

[link]

2011. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Anyai és apai ágról is voltal orosz vezetéknevűek az őseim között

(Anyai ágról még lengyelek is.Ott a lakosság több mint fele R1a haplocsoportba tartozik,ahogy néztem az oldalt amit küldtetek)

Visszatérve az oroszokhoz azt olvastam hogy magas emberek.180-190cm körül.

Apum 190cm magas én pedig 193cm magas vagyok.

Szóval nem tartom valószínűnek hogy csak 0,000001% orosz vér van bennem

2011. márc. 8. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!