Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 0,6 % DNS egyezés milyen fokú...

0,6 % DNS egyezés milyen fokú rokonságot jelenthet?

Figyelt kérdés

,,Közös DNS:

0,6 % (43,5 cM)


Közös szegmens:

3


Legnagyobb rész:

30,9 cM "



2023. jan. 31. 11:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
10-es remélem ezt csak poénból írtad.
2023. febr. 1. 10:33
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Nem poénból, de köszi a leszavazást.

2023. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Akinek ennyire fogalma sincs a genetikarol az minek ír ide?

Most akkor szerintetek a csimpanzzal 96 százalékban egyezik a DNS, egy másik emberével meg csak 0,6 százalékban?

Nem tunik fel hogy a myheritage verrokonsagot vizsgál és nem az alap genetikai állományt?

Jó okosak vagytok

2023. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%
#12: A divany.hu, mint hiteles forrás. Az aztán igen!
2023. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Tudtad hogy igazából majdnem banán vagy? 🤣🤣🤣

Ezen már Darwin-i magaslatok

2023. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
14: Direkt írtam, hogy akit érdekel keressen rá, mert van egy rakat forrás, a divany is csak átvette egy tudományos oldalról, pont ezért írtam hogy inkabb keressen rá aki akar mert tudtam ez elsz.
2023. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16-os csakhogy két különböző faj közötti DNS egyezés %-ban, és egy emberi faj vérrokonsági százaléka két külön dolog. Teljesen más a kettő. Magyarán a válaszaidban irreleváns adatokkal nem tud semmit kezdeni a kérdező.


Amúgy tudod is mit jelentenek ezek a fogalmak, hogy DNS, szegmens és a cM?


Ott kezdődik minden hogy a fogalmakat először meg kell érteni, utána tudod csak a tudast építeni ami a megértést segíti.


Ha józan paraszti ésszel is nézzük, de ha tévedek javítsanak ki akik tanulták, akkor kérdező valaki írta,hogy az üknagyszüleid ükgyerekei, de ha számolunk az 6,25%. Tehát ha visszafele számolsz, akkor a kb. 2. ősszülőd 2. ősunokáival osztoztok közös DNS-be. Mivel 0,6 ezért lehet féltestvér is közre játszhat, de ott a cM adata segít ennek meghatározásában, mert adott, hogy pl. egy édestestvér párnak mennyi a cM, és mennyi a féltestvérpárnak, mert ha matematikailag visszafele számolunk amugy 0,78125% lenne. A cM meg a centimorgan. A gének közötti távolság meghatározására szolgáló térképegység. Ha valaki olvassa itt genetikai szakterületen tanult ember, ha tévedek javítsa légyszi.


https://www.youtube.com/watch?v=acPXHnBPscs


A szegmens és a cM is meghatározó a behatároláshoz. Én is most tanulmányoztam amúgy, én pl. nem félek bevallani, hogy a cM fogalmával nem voltam tisztába, a szegmens csak derengett, mint szó, anno elkezdtem olvasni, de nem nagyon volt rá időm.


Itt egy kis video a myherritage-nek, ahol elmagyarázzák.


https://www.youtube.com/watch?v=9VOEZ-NZhZk


https://www.youtube.com/watch?v=Vn-oM0go3Cc

2023. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
* Ja a DNS-re írtam a 0,78215%-ot, csak ugye közbe a cM értéket próbáltam magyarázni, ami pl. nem 0,78125, hanem 30,9 cM, és nem tudom, hogy ez alapján a tippem oké-e, mert én a 2. ősszülő 2. ősunokájára tippeltem. Szóval ha csak a DNS értékét nézzük akkor a 2. ősnagyszülőd 2. ősunokája, de mivel én is csak most vizslattam egy pillanatra a centimorgan fogalmát,és ott írták, hogy a testvéreknek hogyha jól emlékszem 3500 cM magyarán minél magasabb ez az érték, annál megbízhatóbb pontosságú is,és annál szorosabb a rokonság, így én is csak tipegve tippelek,mint egy kisgyerek, aki még csak most ismerkedik a fogalmakkal.
2023. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!