Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Régen az 1900-as évek elején...

Régen az 1900-as évek elején mennyire voltak gyakoriak Magyarországon a Magyar-Cigány vegyes házasságok?

Figyelt kérdés

Nyílván a mai világban elég gyakori, de akkoriban is előfordultak? Mennyire volt gyakori dolog?

Így kb a 1910-es 20-as, és 30-as, 40-es évekre gondolok.



2023. ápr. 2. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleim szerint kevésbé mint mostanában (30-40es évekre gondolok).
2023. ápr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt gyakori.
2023. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag nemlétező kategória volt tudtommal.
2023. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ekkoriban még vegyes házasság is alig volt, a cigányság és a többiek esetében pedig ma is alig van.
2023. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Mint manapság szerintem.
2023. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Amióta volt az a kiakadós kérdés, hogy hogy valakinek nincs cigány őse csak ázsiai, azóta nagyon el vagytok ezzel a kérdéssel, nem unjátok még?


Semennyire sem volt gyakori anno. Már ezt több kérdésnél is jeleztük.


Régen cigány csak cigánnyal házasodott.

2023. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A házasság tényleg ritka volt, de azért besikerült félvér gyerekek előfordultak, két ilyen esetről is tudok.
2023. ápr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Melyik évben 7-es?
2023. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Valaki adott egy nagyon frappáns geneologiai választ hogy az akinek a dédszülője nem volt etnikai annak nincsenek ilyen ősei.


Akinek előtte meg nemes ősei voltak vagy arisztokraták vagy más bevándorolt más európai nemzetiségű ősei voltak annak meg pláne nincs ilyen őse mivel ők meg külön városrészbe laktak.


Nagyon unalmas már ez a hónapok óta tartó ismétlődő kérdés. Vegyétek elő a történelem könyveteket ha van.


És az a nevetséges hogy ilyeneket írtak ezek az emberek ilyen kérdésre, hogy egy vándor cigány simán királyi család hercegét is elcsábithatta.


Ki kell ábrándítsalak titeket arisztokrata családot még úgy se, és őket meg testőrség is védte, de nemes vagy más nemzethez tartozók se álltak szóba etnikaival. De még azt sem mondhatjuk hogy hát elcsábította az indiai trónörökös herceget a kaszt legalacsonyabb rétegébe tartozó indiai leányka, akit hét mennyegzős csoda esküvőn elvett feleségül mint a népmesékbe. Teljesen távol állnak ezek a mesék a valóságtól és nem lett indiai császárné belőle. Maximum ágyas házasságon kivül született 10-en 20-on x gyereke több ágyastól, ha Indiába ilyen volt de a kaszt rendszer miatt kétlem, de ha volt is soha nem lett felvállalva egyik sem. Nagy dicsőség hogy csak gyorsan megcsinálták és ennyi. India kaszt rendszer ahol meg még szigorubban vették ezeket a dolgokat. Én azt sem értem hogy mai kor emberei büszkén mesélik hogy VIII. Henrik x-edik unokái. Én nem lennék büszke erre miközben meg a feleségeit kivégeztette az ágyasok meguszták azzal hogy nevelhették egyedül a gyerekeiket akik VIII. Henrik házasságon kívüli gyermekei. Én speciel mélyen csöndbe lennék ha ilyen leszármazott lennék és egy perc tisztelet gyász csönddel tisztelném meg a kivégzett feleségek emlékét. Nem lennék büszke rá.


De hogy fogalmazzak szépen mert amugy én tisztelem becsülöm az igazi muzsikos cigányokat de speciel én teljesen más világ vagyok mint bármelyik etnikai réteg. De én is elmondhatom, hogy a 100 tagu cigányzenekar egyik tagjával egyszer nagyon rég beszélgettem buszon nagyon intelligens és végtelenül udvarias volt a bácsi.


Szóval pl. a muzsikus cigányoknál is akik az intelektuális rétegbe tartoznak nem fognak olyan etnikai réteggel házasodni, akik azt se tudják mi az hogy a másikat tisztelje és ne akarja ráerőltetni a saját genetikáját.


Nem tudom kik írják ezeket mindegy de ez már nagyon unalmas nem ártana történelmet tanulnia ezeknek az embereknek és akkor képben lennének ezekről a dolgokról.

2023. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 Az egyikük 1905, a másikuk 1927.

Egyébként a második esetben pont egy tizenéves nemes gyerek ejtett teherbe egy cigánylányt. Házasság természetesen nem volt, és a gyerek sem volt felvállalva hivatalosan. (A cigánylány szülei fogadták örökbe, mint talált gyermek, hogy a lány se maradjon szégyenben.)

2023. ápr. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!