Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az 1920-as években mennyire...

Az 1920-as években mennyire volt ritka a magyar-roma vegyesházasság?

Figyelt kérdés
2023. júl. 28. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
2023-ban én magyar nő vagyok párom roma származású és házasok vagyunk
2023. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem eléggé ritka volt.
2023. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Miért kellett lepontozni szerencsétlent? Van egy szomszédom, roma származású, magyar barátnője volt, meg a gyermekének az anyja. 12 évig voltak együtt. Nagyon fiatalok voltak mikor összejöttek, kb 14 éves volt a lány, a srác meg 16 vagy 17.

Igaz, azóta már szét mentek, és hozzá ment azt hiszem, hogy a srác is roma származású a másik. Semmi nincs ebben.

Nem kellenek ide a rasszista patkányok. Sok roma van, aki normálisabb egy egy magyarnál.

2023. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
85%

“rasszista patkányok”

A stílus maga az ember, szokták volt mondani… ez sokat elmond rólad is


“normálisabb egy egy magyarnál”

És még te beszélsz itt rasszizmusról.

Tapasztalatom szerint a romák a legrasszistább emberek a földön. Bárkibe belekötnek, bármi miatt, úgyhogy amit írsz az nettó baromság.


A kérdésre is válaszolok. 1900 tájékán kezdtek a romák a sátoros életvitelről tömegesen a házakba költözni, állami program segítségével. Ez nagyon nem szült jó szomszédságokat az életvitelüknek hála: gátlástalanul loptak, raboltak, és gyilkoltak már akkoriban is. Megesett, hogy komplett tanyákat/kocsmákat fosztottak ki, erőszakoltak és öltek meg mindenkit csoportosan. Gondolhatod, hogy mennyire kedvelték őket. Szerintem nagyon ritka volt, bár erre nincsenek pontos adatok. Még manapság is a magyarság nagy része elítéli jogosan ezeket a vegyes házasságokat. Hogy miért? Csap kapcsold be a híradót: megölte, kinyomta a szemét, kurválkodásra kényszerítette, stb. az élettársát, és viszik el a kitakart fejű, de láthatóan roma élettársakat.

2023. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2%
1. Válaszoló vagyok. Miért pontoztak le?? Mi a fura abban hogy a férjem roma? Tök mindegy a származás egy kapcsolat nem a bőrszínen múlik.
2023. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért azért pontoztak le, mert azt kérdezte, hogy az 1920-as években. Hacsak nem vagytok 140 évesek teljesen irreleváns, hogy ti most házasok vagyok.

Amúgy ahogy a 4-es válaszoló írta, kb akkor kezdték őktt betelepíteni a városokba. Ami egy nagyon elhibázott program volt! Vándor cigányokat be"erőszakolni" egy városba nem szült jót. Pláne már felnőtteket, akiknek a szülei, nagyszülei stb is vándorcigányok voltak. Teljesen másképp voltak szocializálva, amit felnőttkorban megváltoztatni nem könnyű. Jöttek is konfliktusok. Na meg a cigányok sem szívesen házasodtak magyarokkal, náluk ennek a mai napig nagyobb hagyománya van, hogy cigánylányt/fiút vigyen haza a gyerek, ne mást. Nem nézte a család jó szemmel. Ahogy a magyar családok sem, ha a gyerekük cigányt választott. Ezt oda vissza megy, nem csak az egyik fél miatt.

2023. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Volt akkoriban is.
2023. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt, talán 50 évente egy. Mivel a cigányok vándoroltak, kolóniákban éltek, nem integrálódtak a városokban, falvakban, nem volt gyakori szerencsére. Maradhatott volna így.
2023. júl. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyes te meg azért lettél lepontozva, mert nem tudsz szöveget értelmezni: a kérdés SZÁZ ÉVVEL EZELŐTTRE szólt, nem mostanra. Senkit nem érdekel neked most ki a párod.
2023. júl. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!