Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vő-anyós vagy meny-anyós...

Vő-anyós vagy meny-anyós utalat a gyakoribb,?

Figyelt kérdés
2023. szept. 30. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A korábbi kérdések és kommentek alapján meny-anyós.
2023. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Talán csak azért mert kevesebb nős férfi ír és olvasgat itt, mint férjes nők.
2023. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem azért gyakoribb a meny-anyós, mert két nő, mint két dudás egy csárdában. :) A férfiak meg rendszerint, munkahelyemből is kiindulva, lexarják a nőkkel való konfliktust, nem vitáznak, rájuk hagynak mindent.


Mondom mindezt nőként, aki udvarias utálat viszonyban van az anyósával, mert nem tudom egyszerűen hagyni magam, ha megpróbál bele szólni valamibe az életünkkel kapcsolatban. Mai napig emlegeti, hogy ronda volt az esküvői ruhám és a táncunk is. :) Férjem pedig, mint férfi, annyit mond, xarjak bele. Nem beszélünk és kész. Max az unokák miatt.

2023. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Általában a meny-anyós, de az én családomban meny-após. Apósommal mindketten elég határozott egyéniségek vagyunk, makacsak, de ő ráadásul nagyon régimódi, ez megnehezíti a dolgokat. Most például várandós vagyok és mondta a férjemnek, hogy három napos külföldi tejfakasztó lesz, amire a férjemmel mindketten mondtuk, hogy na az biztos nem. Ő meg teljesen felháborodott, hogy ezt egy nő se tagadhatja meg a férjétől, mit képzelek. Aztán elkezdte szervezni a szokásos júniusi közös nyaralást, amire csak annyit mondtam, hogy majd meglátjuk, 3 hónapos gyerekkel nem biztos, hogy el tudunk menni. Erre kezdte, hogy de ők mindkét gyerekkel már szülés után pár héttel mentek szélnek világnak...

Szóval nálunk például anyósom az, akivel abszolút jók kijövök menyként, apósommal kevésbé. A férjem meg anyu nagyon szeretik egymást, apukám sajnos nem él.

2023. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Arányaiban azonos lehet.
2023. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Nàlunk meny - anyòs konfliktus van :))

Szeret bele szòlni mindenbe, parancsolgatni. Fözött a fianak, allandoan küldte a kajàt mert ö tudja a fia mit szeret :)) be allított takaritani a lakasunkba, hogy ö jobban tudja.

Le kellett àllitanom azòta oké a viszony de nem vagyok a szive caücske

2023. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk inkább anyós-vő problémák vannak. Sokszor félreérti anyukám a férjem stílusát, és ha olyan napja van, akkor kapva az alkalmon beleköt, és vitatkoznak egy sort.

Én az anyósommal jól kijövök, nagyon fiatalon szülte a férjemet, most éli a saját kis életét, nem szól bele a miénkbe se.

2023. szept. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Saját szülővel és a szerelmünk szüleivel is meg kell vívni általában a saját kis csatáinkat, ha máshogy nem udvarias távolságtartással.

Gondolom ez az állat és növényvilágban sokkal durvább módon zajlik, hiszen a régi helyére valami új, valami friss lép és ez konfliktussal jár minden jószándék ellenére.

2023. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kb. így néz ki a gyakoriság:

meny-anyós > vő-anyós >> vő-após >>> meny-após

2023. okt. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Èn az anyósomat szívből gyűlölöm például. Férfi vagyok, van gyerekünk is, házasok vagyunk.Anyósom iszonyat primitív, lassú felfogàsú, mindenbe beleszól, jobban tudja. Se barátai, se férje, senki nem marad mellette. Ráadásul igénytelen is…nejem anyukája, szóval sokat nyelek miatta, nem akarom feleségem megbántani… szerencsére addig eljutottam, hogy ritkàbban kell elviselnem. A tapasztalatom azt mutatja, hogy a nők egymás között jobban veszekednek, meny-anyós konfliktus gyakoribb sokkal. Utána jön a vő-anyós….
2023. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!