Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az a gyakoribb, amikor több...

Az a gyakoribb, amikor több unoka esetén a nagyszülőknek van kedvenc unokájuk, vagy az, amikor mindegyiket egyformán szeretik?

Figyelt kérdés
Nyilván egyén- és helyzetfüggő, de ti melyikből ismertek többet?
2021. júl. 3. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Van kedvenc
2021. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Van kedvenc szerintem is.
2021. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Van kedvenc. (Általában összefügg azzal, hogy ki a kedvenc gyerekük, bár nem mindig.)
2021. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Van kedvenc. És ez nem feltétlenül a szülő személyével, hanem a gyerek személyiségével függ össze. Nálunk mindig a csibészebb, játszósabb gyerekek voltak a kedvencek, azok voltak "hanyagolva" Akik a saját kis világukban voltak el inkább, vagy elpötyögtek a telefonnal egész nap.
2021. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Szinte mindig van.

Általában vagy egy bizonyos gyerekük gyereke vagy a legidősebb vagy a legfiatalabb vagy az egyetlen, aki más nemű, mint a többiek.

2021. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk nem volt látványos megkülönböztetés, de olyan igen, hogy valakire több idő/figyelem jutott, mint a többiekre. Mi négyen vagyunk unokatesók, két unokabátyám van, akik korban közel állnak egymáshoz, és egy unokaöcsém. Nagypapám talán unokaöcsémmel töltötte el a legtöbb minőségi időt, mert amikor kicsi volt, unokaöcsém mindig nagyon ragaszkodott hozzá, folyamatosan vele akart lenni, és nem "párban jött", mint a bátyjai. Nagymamámhoz pedig talán én állok a legközelebb, mert kicsiként én az ő társaságát igényeltem, és elég gyakran voltam náluk, a mai napig naponta beszélünk.
2021. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%

Én is azt tapasztaltam, hogy van kedvenc. A mi családunkban alig született gyerek, nincsenek unokatestvéreim, csak én és öcsém voltunk az unokák.

Anyai nagyszüleimnek én voltam a kedvence, mert "jó gyerek" voltam, csöndesen eljátszottam, és szívesen segítettem neki a házimunkában, számomra az is játék volt. Öcsémet azért nem szerették, mert nagyon nehéz volt vele bírni, néha tört-zúzott, kezelhetetlenül vad volt.

Apai nagyszüleimnek mégis öcsém volt deklaráltan a kedvence, mert ő FIÚ, "trónörökös".

2021. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Mindig van kedvenc, tapasztalataim szerint. Az egyiket jobban szeretik, mert ő egyedüli gyerek, neki több szeretet kell, mert étel allergiás, neki speciális kaja kell, mert ő érzékeny, őt pátyolgatni kell.

Nálunk legalábbis ez a helyzet.

2021. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Én egyáltalán nem éreztem a mi családunkban, hogy lenne kedvenc. Vagy lehet, hogy én voltam az :-) De a többiek se panaszkodtak. Az egyik nagymamának 5, a másiknak 4 unokája van.
2021. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Én nem éreztem, hogy lenne kedvenc.

Igaz, apai ágon csak a nagyapám élt akkor, amikor születtem, és már ő is elég beteg volt. De a tesómnak és nekem egyformán örült mindig, az biztos. A másik két unokatestvér közül az egyik eleve messze lakott, velük ritkán találkozott. A másikkal meg élete végén együtt is lakott, gondolom az is más kapcsolat.

Anyai ágon meg sokáig csak a tesóm és én voltunk az unokák, minket egyformán szerettek, ez biztos. Már kamaszkorú voltam, mikor született arról az ágról egy unokatestvérem. Nyilván a korkülönbség miatt (2 kamasz mellett egy kisbaba) őhozzá másként viszonyult nagyapám (nagymamám már nem is élt), de szerintem kb. így viszonyulhatott hozzánk is, mikor mi voltunk kisbabák.

2021. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!