Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan meglepő sokak...

Miért olyan meglepő sokak számára, hogy nem minden család nagy, szuper és összetartó? Szerintetek melyik a gyakoribb: nagy, hatalmas, összetartó család, vagy kevesebb tagú család, esetleg azok is csak lazán éldegélnek egymás mellett?

Figyelt kérdés
Kicsit meglepődtem ma, beszéltem egy ismerősömmel, aki szerint az esetek többségében igenis a család az, ami kitart az ember mellett, míg a barátok nem. Mondom neki, na azért ez nem így van minden esetben, majd a beszélgetés egy pontján megkérdezte, hogy mi, hogy mi nem tartunk össze? Mondom neki nem állunk egymáshoz olyan nagyon közel, csak 1-2 ember igazán. Erre, hogy ő mennyire sajnálja... Értetlenkedtem, mert szerintem sokan vagyunk így, meg ezen nincs is mit sajnálni. Vannak a szüleim, amíg éltek a nagyszüleim, meg néha a két nővéremmel találkozunk (2-3 laza alkalom az évben) és ennyi. Baráti körömben is kb. ez a helyzet, gondoltam megkérdem akkor már a GYK-s közösséget is, nálatok hogy van ez. Nem érzem, hogy bármiből kimaradtam volna, nem hiányoznak a kéretlen rokonok, akikhez esetleg jó képet kellett volna vágnom akkor is, ha nem is kedveltük volna egymást, és az se hiányzik, hogy még a szűk családdal is sülve-főve együtt kelljen lennem, mert hát család... A többiek is így vannak ezzel nálunk, mi nem vagyunk azok a nevetve és sírva összeboruló típusú emberek. Félreértés ne essék nem utáljuk egymást, egyszerűen ilyen a kapcsolatunk, ezek az igényeink. Környezetemen elnézve szerintem ez az ismerős is inkább csak a társadalmi rózsaszín sztereotípiának akart megfelelni, mert azért nem gondolom, hogy olyan nagyon meglepőt mondtam volna...

2021. jún. 5. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanaz a helyzet, mint nálad. Nekem sem hiányzik a rokonság egy kicsit sem.
2021. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nagy és összetartó családom van, de nem gondolom, hogy jelenleg Magyarországon ez lenne az általános. Kétségtelenül nagy plusz, de akinek nem adatott meg, az is megtalálhatja azokat az embereket a környezetében, akikkel jól érzi magát.
2021. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ugye? És nem ez az ismerősö az első, aki kvázi elvárná, hogy pátoszos hangnemben könnyes szemekkel beszéljek a családról, de most mit, ha nem így érzem? Aztán úgy megdöbben az ilyen, mintha azt mondtam volna neki, hogy UFO-t láttam. Mi így érezzük jól magunkat, más meg máshogy.
2021. jún. 5. 16:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem lényeges különbség az, hogy sajnos a rokonod az mindig is a rokonod lesz, és néha lehet nem tudod elkerülni. Amíg egy barát ha másfele visz az élet simán lehet, hogy többet sosem látod. Ami a saját tapasztalatom ezzel kapcsolatban, hogy szerintem ahogy elég sok embernél előfordul, hogy időszakos baráti kapcsolataim vannak, tehát jönnek mennek. Az meg ugye természetes, hogy pl a testvérem személye maga nem változik. Ezért ebból a szemszögből "kitart" mellettem.


Ha vannak is feszkók egy családban, a vér az mindig ott lesz(ha tényszerűen szeretném mindenképp nézni).DE ez nem jelenti azt, hogy jóba is van a család és támogatja is egymást. Van aki pont a távolságtól lesz jóban a másikkal, nem akkor ha egymás seggében vannak folyamatosan.

Szerintem csak egy ilyen régimódi berögzült elvárás, hogy csak azért viseljünk el valaki kellemetlent akkor is ha a hátunk közepére nem kívájuk csak azért, mert családtagunk. De szerintem nem csak ezzel kapcsolatban rossz a hozzáállása másoknak, amint írtad, hogy könnyes szemekkel beszélj róluk. Szóval szerintem ezt a kérdést sokkal mélyebre is lelehet vezetni, nem csak ebben a témában. Egyszerűen létezik valami a saját fejükben, van egy saját értékrendjük és azon túl mintha nem is akarnának látni. Eszükbe se jut néha egyeseknek, hogy másnak teljesen másféle elképzelései és értékrendje van ami szerint él. Vagy esetleg más körülmények között nőtt fel más-más dolgok történek ami miatt esetlegesen tökre máshogy látja valaki a dolgokat.

2021. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nagyon jól leírtad 4., valójában tényleg szörnyű, hogy bizonyos emberek ennyire nem látnak túl a saját kis világukon és értékrendjükön, és el sem tudják képzelni, hogy nem vagyunk sablonok és mindenki mást tapasztal meg élete során.


Szerencsére mi jók vagyunk olyan téren is, hogy ahogy mi nem tartunk igényt a rokonainkra, úgy ők sem ránk, tehát még sértődés sem volt soha semmiből. Nem is itt élnek, zöme szerte elszórva külföldön. Nem harag miatt vagyunk így, egyszerűen ilyen a természetünk, mindenkit csak a maga szűk köre érdekel, de az is elég lazán. Kevés barátom van amúgy, de azok tényleg életre szólóan, nem szeretem a jövés-menést. :)

2021. jún. 5. 17:04
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a szűk család (3 tesóm, szüleim) nagyon összetartó. Mindenki számíthat a másikra, szeretünk együtt lenni. Szerencsére olyan párunk van, akik betagozódtak a családunkba. Kiskamaszként úgy fogalmazodott meg bennem,hogy mi a jó a családunkban, hogy pl. ha valaha kinyírnék valakit, akkor hazarohannék és tudom, hogy miután közölném, hogy baj van, mindenki egy emberként ragadna ásót és az első kérdésük az lenne: na, hol ássuk el? Csak utána kérdeznék meg, hogy mi is történt. Persze ez csak fikció, de a védőháló érzést talán jól szemlélteti.
2021. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez jó hatodik, jót nevettem rajta, aranyos sztori! :) A nagyon szűk családra komoly témában én is számíthatok, pl. a taníttatásomra mindig szántak pénzt, sőt, ők maguk ajánlották fel, viszont ha hülyeséget csináltam, akkor azt magamnak kellett megcsinálni, hogy tanuljak belőle. Emiatt nagyon hálás vagyok.
2021. jún. 5. 17:25
 8/15 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem diszfunkcionális családból van a legtöbb. Anno koliban kb. 100 emberrel laktam és ebből alig néhányan éltek "normális" családban, tehát ahol nem volt alkoholizmus, balhé, válás, kivételezés, megcsalás, függőségek stb.
2021. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk teljesen normális családunk van, szűkebb és tágabb értelemben is. A távolabbi családtagokkal nem vagyunk örökké egymás fenekében, mert szanaszéjjel élünk az országban, de bármikor számíthatunk egymásra gond esetén. Ez többszörösen bebizonyosodott.

A szűkebb család nálunk, szülők, gyerekek, testvérek, nagyszülők és a testvérek párjai. Velük szorosabb a kapcsolat, gyakran összejövünk, közösen programozunk, az ünnepeinket közösen tartjuk.


Hozzáteszem, hogy az életben is inkább ezt látom másoknál, nagyon elvétve hallottam az ellenkezőjéről.

A Gyakorit nem tartom kompetens információnyerésnek a témában.

2021. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kb. azt látom én is, mint te nyolcas. Utolsó tök jó a te példád is, de hidd el, nagyon nem elvétve létező az ellenkezője. Mi pl. gond eseetén senki távol élőtől nem kérnénk segítséget, el sem mondanánk nekik, mivel kapcsolat sincs. Ettől szerintem még bárki lehet normális.
2021. jún. 5. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!