Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha anyám Tóth és apám is Tóth...

Ha anyám Tóth és apám is Tóth (nem rokonok) akkor valószínű szlovák származású vagyok?

Figyelt kérdés
nov. 7. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
tegyük hozzá: ..is.... A családnév apai ágon öröklődik, de az anyákkal mindenféle egyéb etnikum is belekeveredik.
nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Igen! Valószínű van Szlovák a családfádon.
nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Ismerek Tóthot, aki visszakereste a családfáját és egyetlen Szlovák felmenője sem volt. Eleve Szlovákia egy relatív új ország, a Tóth vezetéknév sokkal régebbre nyúlik vissza.
nov. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Akár szimpla véletlen is elhet.
nov. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

1. Szlovákia: nagybetű (tulajdonnév)

2. szlovák: kisbetű (nem tulajdonnév)

nov. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonymousreview60 ***** válasza:
18%

#3: Tehát ma már csak katolikus lehet az ember, de pápista nem. Evangélikus vagy református lehet, de lutheránus vagy kálvinista nem. Értem.

Kérdező: Ilyen előnevet akkor kapott az ember őse, ha valóban tót volt vagy legalábbis arról a vidékről származott. De ha onnan származott, akkor elhanyagolható a valószínűsége, hogy az ő ősei között nem volt tót. Így a Tóth-nak lényegében tuti van szlovák felmenője. Mivel azonban a magyar és a szlovák népesség között genetikailag alig van különbség, ezért ezt kimutatni kevéssé lehet.

nov. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Én is Tóth vagyok!
nov. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy Szlovákia pár éves ország, de a szlovák nép több száz éves.
nov. 8. 05:53
 9/15 anonymousreview60 ***** válasza:
23%
Kérem, hogy akinek nem tetszett a #6 alatti és pontos válaszom esetleg ossza meg velem itt vagy magánban!
nov. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Pite pivo a bude vam dobre!
nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!