Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha anyám Tóth és apám is Tóth...

Ha anyám Tóth és apám is Tóth (nem rokonok) akkor valószínű szlovák származású vagyok?

Figyelt kérdés
2023. nov. 7. 21:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
9: A 'tót' a környező szláv népek generális elnevezése volt régebben, csak a 19. századra rögzült a jelentésszűkülés mely szerint kifejezetten a szlovákokra vonatkozik. A mai Horvátországhoz tartozó Szlavónia hagyományos elnevezése Tótország volt, a szlovén határ közelében is hemzsegnek a 'tóti' utótagú települések. A Tót/Tóth vezetéknevű személynek nem 'tuti', hogy voltak szlovák felmenői legalábbis pusztán a nevéből kiindulva nem jelenthető ki. A Tót vezetéknevűek egy jelentős hányada biztos egy szlovák ős után kapta a nevét, de ez lehetett horvát, szlovén, ruszin ős is vagy olyan személy aki tipikusan hozzájuk társított vegyeslakosú területről érkezett. Románoknál legalábbis konkrét példákat láttam rá, hogy az Erdélyből Regátba kitelepült család az Ungureanu 'magyar' ragadványnevet kapta ami később vezetéknévvé vált, holott erdélyi ortodox román família volt.
nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
66%
Akkor ön egy másik faj
dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
66%
12# vagyok. Lehet
dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
27%
Az Istenmajmok azért akartak , hogy a magyarok parosodjanak a közéjük jött zsidomajommal , hogy bebizonyítsák neki , hogy nem kompatibilis a magyarokkal és szembesuljon a tényekkel , amikor visszahozzák a magyarok a gyerekeket. Így már mindenki látta , hogy a tót hibás,nem tud normálisan gondolkodni es fogyatékos. Utána a magyarok néhány évtizeden belül megtaláltak a zsidomajmokat.
dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
66%
Nem feltétlen. Úgy tudom, hogy a tót ragadványnév, ami minden szláv származású emberre használatos volt.
jan. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!