Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha nagyapámnak Lakatos a...

Ha nagyapámnak Lakatos a vezetékneve, hány %, hogy roma volt? Hogy lehet kideríteni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk azok, csak a név...

34 éves vagyok.


nov. 10. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
50
nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
sose fogom megérteni, hogy elvileg értelmes európai polgárok hogy tudnak még mindig a nagy árja vértisztaság 19. századi eszményképén őrlődni...
nov. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Jajjmore
nov. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Próbálj régi családi képeket találni.
nov. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Találtam, de nem lettem előrébb.
nov. 11. 05:57
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Miért fontos ez ennyire amúgy tényleg? Nem mindegy? Mi van ha a nagymamád meg lengyel?


A név kicsit valószínűsíti, de abszolút nem biztos. Bár sok cigányt ismertem, akinek Lakatos a családneve, most nagy hirtelen két család is eszembe jutott ezen a néven, akik szerintem tuti nem azok. (És saját bevallásuk szerint sem).


Cigány az, aki magát annak vallja. Ritkán kutatásokban azt a technikát is alkalmazzák, hogy akit a környezete tart annak (Lásd Kemény István kutatások). Mivel nagyapádat nem tudod megkérdezni ő mit mond, ha jól értem, esetleg érdemes megkérdezni a legközelebbi hozzátartozóit, nagymamádat, ha lehet vagy azt a szülődet, akinek az apja volt.

nov. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
A lakatos egy szakma, mint a kovács, szűcs, halász, stb. Egyáltalán nem csak romáknak volt ez a neve, hanem rengeteg magyarnak is.
nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Vissza lehet keresni az anyakönyveket a neten, nekem is van Lakatos felmenőm az 1800-as évekből, de 100 %, hogy csak a szakmája volt az. Ha gondolod én a Familysearch nevű oldalt használom, nagyon érdekes, néha délutánokat eltöltök vele. A romák romákkal házasodtak régebben főként, így ha a felmenői között is akadnak érdekes nevű emberkék, akkor lehet. De akár temetővel, régi fényképekkel is sikerrel járhatsz. Amúgy meg ha esetleg az, akkor sincs semmi :)
nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Egyetlen dolog biztos: Nagyapád apja lakatos. Tehát ha anyai nagyapád Lakatos akkor anyukad is. Vagy apukad. Szóval te is cigány vagy félig. 😂
dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!