Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hiányzik az az érzés, hogy jó...

Hiányzik az az érzés, hogy jó kapcsolatom legyen legalább egy élő családtagommal, de erre a legalkalmasabb ember is totál alkalmatlan. Hogy lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Amióta mamám meghalt nincs ilyen ember a családban. Ő volt az utolsó élő nagyszülőm. Testvérem nincs. Apai ágon akiről tudok, hogy létezik, az vagy halott, vagy soha nem is tartottuk velük aktívan a kapcsolat. Anyai ágon a nagynénémék vannak, de vélük se az igazi, velük se volt túl aktív a kapcsolattartás, unokabátyámmal nem jövök ki jól, unokanővéremmel talán jól kijönnénk, ha részei lettünk volna egymás életének hamarabb, de már mindegy, túl nagy a távolság, hogy ebből szoros kapcsolat legyen. Anyai nagynéném az anyám 2.0, a férje meg elég fura. (Pl mamám halálakor azon viccelődött anyámnak, hogy majd anyám is ugyanúgy fog leépülni, merthát genetika, nem mintha anyám meg a nénikém nem lennének testvérek....) Mamám testvérei közül akik élnek, az egyik évi egyszer telefonál, amúgy fel se veszi, max a temetéseken láttam, messze lakik, a másik meg a falu pletykás asszonya, akinek az a hobbija, hogy temetésekre jár és megszámolja, hogy hányan vannak jelen. Apám egy időben ivott, most józan, de zéró érdeklődést mutat. Ha hazamegyek, akkor köszönünk egymásnak.

Anyám meg hát, a jó kapcsolatra legalkalmasabb ember(=érdeklődik)... Elnézte apám alkoholizmusát, mindig dühöng azon, hogy nem szeretem az apámat, erőszakosan faggatózik, folyamatosan sajnáltatja magát, hogy őt senki nem szereti, hazudozik rólam mindenkinek, mert szerintem szégyenli, hogy nincs párom, ha otthon vagyok, akkor hallgatózik utánam, ha mondjuk online órám van, vagy csak telefonálok és még sorolhatnám a végtelenségig.


Félre értés ne essék, vannak barátaim, de az nem olyan. Marhára hiányzik az, hogy van egy családtagom, akivel lehet beszélgetni bizalmasan dolgokról. Tök car, hogy látom, hogy szilveszterkor éjfélkor amikor a házibuli alatt megáll mindenki üzenetet küldeni a szeretteinek, vagy felhív valakit, akkor én vagyok az egyetlen, aki ír egy üzenetet az anyjának, aki nem ír vissza másnap se, amikor felkel. Tök car, hogy amikor egy sikerült vizsga után visszamegyek a koliba, akkor látom , hogy a szobatársaim/barátaim szülei azért érdeklődnek, hogy megvígasztalják/velük együtt örüljenek, engem meg anyám csak azért keres, hogy legbaxhasson, ha nincs meg minimum a négyes, amúgy le se carja. Egyszerűen tök car látni hogy mindenkinek van legalább egy rokona, akivel jól kijön, nekem meg senki.

Hogy lehet ezen túllépni?


jan. 7. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk első körben legyen egy pasid...
jan. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Pszichológus..
jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a nagyi volt az aki felnevelt, akivel jó volt a kapcsolatom..amióta nincs nagyon hiányzik. De nem is hiányzik más. Mármint pót valaki. Egyszerűen senki nem tudná helyettesíteni és szerintem neked sem kéne ennyire görcsösen ragaszkodni. Attól hogy család még nem lesz bizalmas. Erre elő példak a szüleid. A vérük vagy mégsem érdekled őket.

Egy legjobb barát is lehet bizalmas.

jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Szeretethiányos vagy.
jan. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Pedig a 2-esnek sajnos igaza van, ehhez érdemes szakszerű segítséget bevetni. Kérdező, evvel sajnos nem tudsz mit tenni...
jan. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
A családját nem válogathatja meg az ember. Pótold ezt a barátaiddal.
jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!