Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az őseimtől örökölhettem...

Az őseimtől örökölhettem homoszexuális gént és fogyatékosságot, szindrómát is!?

Figyelt kérdés

Lehet hogy valakitől örököltem ilyen géneket és egyik valamelyik előd ugyanilyen ugyanolyan volt mint amilyen én vagyok pechemre!?

Olyan van létezik hogy át ugrik generációkat egy-egy öröklődés!?



ápr. 1. 11:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
DNS!?
ápr. 1. 11:14
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, van-e homoszexuális gén. De régen a látszat miatt ők is házasodtak, gyereket gyártottak, ha génen múlik, simán lehet.
ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

- Homoszexuális gént nincs.

- Egyes fogyatékosságokat, szindrómákat lehet örökölni. Genetikai betegségeknek hívják őket.

- És olyan is van, hogy "át ugrik generációkat egy-egy öröklődés", bár nem úgy ahogy te gondolod.


Ez utóbbira írok egy példát, a piros-zöld színtévesztést:

X kromoszómán öröklődik.

Férfiaknak egy X van, ha az hibás, színtévesztő lesz az egyén.

Nőknek 2 X van, így ha az egyik hibás, a másik ellássa a funkcióját, így nem lesz színtévesztő.

De ha ennek a nőnek fiú gyereke születik, s ő pont a hibásat örökli, akkor a gyerek szintén színtévesztő lesz, mint a nagyapja.

ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Elképzelhető, bár a kérdésed kissé zavaros.
ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát, sok észt biztos nem örököltél...
ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Minden genetikai. Es gének kombinációjából alakul ki egy egy tulajdonság recesszív vagy domináns megnyilvánulása
ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

7


A viselkedés például nem genetika.

Nem azért félsz az egerektől, mert van egy "egértől félő gén" a családban, hanem azt tanultad anyádtól, hogy attól félni kell, mivel ő is mindig sikítozott, ha meglátott egyet.

ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
8 as de igen, a génjeinkben kódolva van, hogy mitől vagyunk hajlamosak félni, ahogy a kacsa is úszik anelkul hogy tanították volna, van egy sejtszinten örökölt “tudás”
ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Van családi halmozódás. Tudom.
ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De ezt hogy lehet kideríteni ezeket!?
ápr. 1. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!