Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Beteg gyerekemet nem fogadják...

Beteg gyerekemet nem fogadják el a nagyszülők. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A gyerekem súlyos fogyatékos. A nagymama eljött pàr napra hozzánk látogatóba, aminek én nagyon örültem. Csak ritkán látja az unokáját a távolság miatt. Azonban hamar rémàlommá vált az ittléte. Végig hüledezett, hogy mennyire el van maradva a fejlődésben a gyerek és bezzeg az X/Y gyereke milyen ügyes, okos. Nem is érti az én gyerekem hogy lett ilyen...

A rokonságban sem vállalja fel, hogy az unokája beteg. Hazudozik róla, hogy minden rendben, szépen fejlődik.

Nekem ebből az jött le, hogy totál nem fogadja el az unokáját olyannak, amilyen és nekem ez nagyon rosszul esik.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



2023. jún. 12. 15:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%
Kitagadnám
2023. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
Többet nem keresném őket és főleg nem jöhetnének hozzánk. Otthon hüledezzen. Van elég bajunk nélküle is.
2023. jún. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Én elmondanám a rokonságnak, hogy mi a helyzet a gyerekkel, a nagyi meg nem jönne többet hozzám!
2023. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
25%

Ráhagynám. Idős embert már nem fogsz megváltoztatni.

Az ő korában a fogyatékosság titkolni való szégyen volt.

2023. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
35%
Legyél türelmes, beszélgess a mamával a gyerek állapotáról, hogy mivel jár, hogyan fejlesztitek. Neked azonnal ment az elfogadás, mikor megtudtad? Bocs, de nem hiszem. Gondolom rengeteget foglalkoztál, foglalkozol vele, az állapotával, a lehetőségekkel. Idő ezt elfogadni, feldolgozni. Te ott vagy vele minden nap, neked úgymond nem volt választásod, nem volt időd, de a mama aki csak ritkán látja, más eset. Ha egészséges gyerekekhez hasonlítja, meg hüledezik, akkor eddig nem nagyon lehetett tisztában a gyerek állapotával. Ne lökd el, vond be.
2023. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

4-es, Nem idős. 50 éves a nagyi.

3-as, Én már elmondtam a rokonságba, mert emiatt rendezvényre nem tudtunk elmenni és akkor elmondtam. De anyukám még ígyis letagadja. Sőt engem hibáztat, hogy milyen kellemetlen helyzetbe hoztam őt,mert mostmár mindig kérdezősködnek, hogy mi van a gyerekkel. Szóval ha megkérdezik, ő tagad. Úgy tesz mintha minden oké lenne.

2023. jún. 12. 15:57
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
6. Ez nem normális, amit az anyád művel, mond meg neki, hogy ezzel a viselkedéssel csak magát alázza és hozza kínos helyzetbe!
2023. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
8%
50 az ebből a szempontból már idős.
2023. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

5-ös, A nagyi tisztában van a gyerek állapotával és a fejlesztésével is, mivel pedagógus. Teljesen képben van, tudja mivel jàr. Itt nem egy tudatlan öreg nagyiról van szó, hanem egy 50 éves pedagógusról, aki nem bírja elfogadni, hogy az unokája nem tökéletes. Ő aki, nagyon szereti a gyerekeket, pont egy ilyen unokát kapott, akivel nem tud mit kezdeni.

Itt ezzel van a gond.

2023. jún. 12. 16:02
 10/32 anonim ***** válasza:
81%
50-es nő az nem öreg!! 53 vagyok s nem néznek csak 40 évesnek.
2023. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!