Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednetek (majdnem) 17...

Megengednetek (majdnem) 17 eves lanyotoknak, hogy pesti kollegiumban toltse le az utolso 2 evet?

Figyelt kérdés

En lennek az a lany, es most jon az utolso ket evem, 11-12.

Mint kiderult, a leheto legrosszabb tanart kaptuk meg matekbol, egy eletkeptelen embert kb. ami eleg sz*r, mert erettsegizni szeretnek belole, emeltet talan... Elojott bennem, hogy atmenjek a kozelben valami suliba, DE:

Egyikben tanit anyum, es nem szeretnek vele egy suliba jarni plusz a diakok nagy resze sznob, bekepzelt es lenezo. Igen, tudom, hogy vannak kivetelek, de en nem szeretnek abba a suliba jarni semmikepp sem. Tobbi vagy rossz suli/sokat kene buszoznom vagy vonatozni oda-vissza... Es valljuk be telen otkor hazaerni nem a legjobb. Plusz meg a faktok, lehet sokkal kesobb ernek haza.

A legjobb dontes a kollegium lenne szerintem egy pesti suliban. Jol ismerem a varost es ha atvennenek a 2 suli kozul valamelyikbe, akkor ismerosok is lehetnenek, akik az elejen segitenenek beilleszkedni. 50 percre van tolunk Budapest.

Igen, tudom, keso lenne most atjelentkezni, de az is jo lenne, ha evkozben valamikor atvennenek vagy szeptember elso par heteben.

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldas?


2017. aug. 22. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Megengedném, a középiskolai kollégiumokban olyan szigor van amilyet én itthon nem tudnék tartani.(napi két órás szilencium, külön fiók-lányok, 9kor villanyoltás net és minden nélkül, heti egyszeri kb 2 órás kimenő stb)
2017. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tomegkozlekedessel lenne 50 perc az iskola? Mert akkor felesleges a kolesz, az emberek 70%-a utazik ennyit.
2017. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hat, Budapesttol a varosomig 50 perc lenne. Szoval penteken hazamennek a kollegiumbol, vasarnap/hetfo kora reggel meg vissza.
2017. aug. 22. 19:56
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Miért is lettem lepontozva? 3 évig éltem koliban, van némi fogalmam róla.
2017. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
En zoldet nyomtam. Egyebkent annyira nincs nagy szigor mar, legalabbis ismerosomeket hallgatva tenyleg nem annyira durva.
2017. aug. 22. 20:03
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

én is hallom hogy nem annyira durva a szigor a középsulis koleszba, de azért nem is egyetemi kolesz szinten van szabadjára engedve a banda (pl. max stikába piálnak néha)

de sokan 14 éves koruk óta vannak koleszba, ráadásul sokkal messzebb

elvileg középiskolai kollégium is intézmény, tehát nevelők vannak ott, felügyelet van, semmi nagyobb rossz nem történhet ott

2017. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Én voltam koleszos. Igen, fél 10 villanyoltás, nincs áram sem, hogy például telefont tölts stb.

4-7-ig tanulószoba. Első félévben kötelező, utána 4,5 felett a szobában is tanulhatsz. Kimenőt ugyancsak az átlag után kapsz, 4-7-ig veheted ki, max. 2 órát egy nap. Nekem tök jó jegyeim is voltak.

Nem luxusszálló, de kibírható. Az otthoni b..ztatásnál mindenképpen (tanár szülők) , önállóságra nevel. A kaja az borzalmas. Pesten szerintem király lesz.

Utolsó két évben bejárós voltam, volt, hogy este 7-kor értem haza. Fél 6-kor kelés, de hamar hozzászoksz ehhez is.

2017. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Én nem engednélek el egy alapvetően jó iskolából pont az utolsó két évben csak azért, mert EGY tanár szerinted "életképtelen". A tananyagot bárki le tudja adni.

Ha pedig emelt szinten akarsz matekból érettségizni, akkor amúgy is fizetnék neked különtanárt. Még az is jóval olcsóbb, mint a kollégium.

2017. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Megyeszekhely, kollegium:

Szilencium fel negytol fel hatig, ha jok a jegyeid, szobaban (en ataludtam a delutanokat).

Minden agy mellett van/volt konnektor.

Wifi is van azota, igaz a kodot csak a legjobbak kaphatjak meg.

Kimeno: szilenciumig (azalatt csak indokkal) illetve utana nyolcig-kilencig.

Extra kimeno volt tizig, miutan elmultam 18.

A kaja ma mar jobb mint anno.

2017. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pontozzatok csak le, de én megengedném:)
2017. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!