Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek normális az ilyen...

Szerintetek normális az ilyen ember?

Figyelt kérdés
Sógornőméknek nagyon sok hitelük van. Már átütemezést is kértek, mert már fizetni sem tudnák a hitelüket. Férje egy jobban fizető állást kapott, persze többet is kell dolgozni, így semmit nem bír napközbe elintézni. Sógornőm már most ki van akadva, hogy el ne képzelje már sógorom, hogy ő fog a boltba, a patikába meg különböző helyekre menni intézkedni és vásárolni. Szerintem egy normális családban ezeket a dolgokat a nő intézi. Na meg is volt sógornőmről a véleményem elég rendesen, azóta én vagyok a szemét. Ja azt hozzá tenném, ha anyagi problémákkal küzdenek, anyuci egyből rohan a szép "kis" nyugdíjával. Hozzátenném, hogy fia is van anyósnak, de a fia soha nem kapott tőle semmit, még egy csomag zsebkendőt sem. ( Hogy értsétek: sógornőm, férjemnek a testvére). Nektek mi a véleményetek ezekről a dolgokról?
2011. szept. 9. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem tartozik rád...
2011. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha sógornő kevesebbet dolgozik a munkahelyén, addig is, amíg a férje húzza az igát, igenis intézze el az apró-cseprő dolgokat. Fárasztó hát, de ha sógorral történik valami, egyedül hogy küzd meg mindennel? Jobban jár, ha most tehermentesíti az urát. Hadd tudjon a munkára koncentrálni. Dög fáradt lehet szegény.
2011. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
A sógornõd és a férjének a gondja, te miért akarsz beleavatkozni. Ugy érzem semmi beleszólàsod nincs, ha a férj és az anyós elfogadja.Majd az anyós fia szól, ha problémàja van, hogy nem kap semmit.
2011. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok családban ez vagy ehhez hasonló a helyzet...szerintem jobb ebből kimaradni..Megvan a véleményed, de mivel nem a te dolgot, jobb nem foglalkozni vele....
2011. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy minden családban megegyezés kérdése a házimunka, munka, meg patikába rohangálás.

Nálunk mivel mindketten dolgozunk (ha épp nem gyesen vagyok :)) a házimunka és bevásárlás is úgy megy, hogy mindketten csináljuk, ki mikor ér rá.

De van ismerősöm, akinél a férj dolgozik, a feleség nem, ezért az ö reszortja a háztartás összes teendője.


Mindkettő rendben van (bár én a másodikat nem bírnám elviselni, hogy én legyek "htb asszonyka a tűzhely mellett" de ez egyéni döntés és ízlés kérdése), de ha a férj és nő is dolgozik, akkor igenis osszák meg a háztartási munkákat is.


Mindenesetre nem szép dolog kibeszélni a családot idegenekkel, mindenki a saját háza táján söprögessen. De tudom, jó néha kibeszélni a hülye anyóst, sógornőt :)

2011. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sógornőm nem dolgozik. Tudom nem az én problémám, csak én úgy vagyok ilyen dolgokkal, ha már elmeséli anyós, akkor mért ne mondhatnám el a saját véleményem a dologról. Egyébként le..arom, hogy nem vesz semmit nekünk, ne is vegyen, csak akkor ne mondja már azt mindenkinek hogy ő mennyi mindent segít nekünk, ezt vesz, azt vesz, hol ott semmi nem igaz az egészből.
2011. szept. 9. 13:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a párom családjában és az Anyukáméknál is így van, hogy a nő intéz mindent, bevásárol.

Apukám egész héten nincs otthon. Vasrnap este vagy hétfő hajnaltól péntek estig! Meghatalmazásokat kell írkálnia hétvégente, hogy Anya tudjon az Ő nevében intézkedni bankban vagy bárhol. Telefonnál UPC-nél meg mittudoménhol. Én párom is sokat dolgozik egész nap nincs itthon, hajnalban megy este jön minden zárva van mire kilép a melóhelyéről, na mire hazaér akkor meg pláne. Én járok el neki boltba meg magunknak.

Sógornőd jobb, ha beletörődik, hogy ahol nyitvatartás van oda Neki kell mennie, ha a férjének addig meló van!

23/N

2011. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Majd rá jössz,hogy neméri meg astreszt a szitu.. nekem kellett pár év...ohgy ne szóljak. már csak itthon kettesben morgunka párommal iylweneket. De ennyit
2011. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Te dolgod?Nem! Akkor meg hagyd rájuk.Ha nem tetszik a férfinek a dolog balhézzon vagy váljon el!Ha nem teszi akkor egy papucsállatka
2011. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!