Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kötelező keresztszülőnek lenni?

Kötelező keresztszülőnek lenni?

Figyelt kérdés
A párom huga és a férje azon gondolkoznak hogy ha megkeresztelik a lányukat akkor mi legyünk a keresztszülők. Na nem véletlenül szeretnék hogy a párom legyen a keresztapja. A sógoromnak is vannak testvérei. Én egyáltalán nem szeretnék a keresztanyja lenni a gyereknek,már csak azért sem, mert nem is beszélünk abszolút. Ha átjönnek hozzánk akkor nekem még köszönni sem hajlandók. (Egyszerűen bunkók és haszonlesők.) Mit mondjak nekik? Mit tegyek?
2010. dec. 26. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, nem kell elvállalnod. Megmondod, ha megkérnek, hogy bocsi, de nem. Viszont, ez eléggé sértő lehet. Ha valamire megkérnek, akkor legkevésbé számítanak a visszautasításra. De ha eddig sem volt jó a kapcsolat... nem tudom. Mert ha már elvállalod, akkor csinálhatod azt, hogy feléjük sem nézel, viszont ez is bunkóság, hiszen ha te vagy a keresztmama, akkor ajándékok kellenek, meg ilyesmik pl. szülinapkor, karácsonykor.... ünnepekkor.

nehéz helyzetben vagy, de pontosan nem tudok segíteni, mert nem tudom, hogy milyen a viszonyotok. Tégy legjobb belátásod szerint, mást nem írhatok. Bocsi.

2010. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

En is egyszer visszautasitottam a keresztszuloseget. Nem azert mert nem akartam, gyerekkori baratnom kert meg, hanem azert mert 2000km-re eltunk/elunk egymastol. Megmondtam neki, ez nekem nagy megtiszteltetes, de nem tudok a gyerekkel idot tolteni, messze vagyunk egymastol, keressen olyat aki tud a gyerekkel foglalkozni, ott van, barmikor szukseg van ra. Baratnom megertette, megkoszonte figyelmessegemet.

Te is valami ilyen urugyet hozz fel. semmi esetre azert mert haszonlesok, ... Mondd neki, hogy nagyon meg vagy tisztelve keresukkel, de ugy erzed hogy sokkal szorosabb kapcsolat kell ahhoz hogy elvallald a keressztszuloseget.

2010. dec. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Beszélj a pároddal, hogy ő mit gondol erről az egészről, bár szerintem hülyeség lenne elvállalni, ha ilyen a viszony köztetek. Viszont ha nem vállalod el, akkor csak rosszabb lesz, szóval nagy szar helyzetben vagy, az biztos..
2010. dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,segítettetek rajtam. Az első válaszolónak szeretnék válaszolni. Csak annyi, hogy én tudod arra gondoltam hogy a lány nyáron lesz 3 éves és az azért már nem annyira kicsi. ( Úgy értem már felismeri körülötte az embereket.) Én a kislánnyal nem szoktam találkozni, a sógornőmékkel nem beszélek. Szóval érted most annak mi értelme van, hogy "ott a keresztanyád" a gyerek meg azt sem tudja ki vagyok. A másik pedig az hogy csak a párom miatt ne válasszanak engem keresztszülőnek,ugyanis nálunk ez úgy szokott lenni a családban ha valaki valamilyen oknál fogva nem vállalja el a keresztszülőséget akkor nem illik elvárni a pár másik tagjától hogy ő márpedig elvállalja. Szóval az a lényege hogy nálunk párok szoktak lenni a keresztszülők. Nálunk ez így működik régóta.
2010. dec. 26. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Szoval arra gondolsz, hogy ferjed elfogja vallalni, tehat beloled, akarod vagy nem, keresztmama lesz. Na most mutasd meg, milyen jo kis feleseg vagy. Rogton beszelj ferjeddel, nem szidni hugicajat, de tudod honnan kell jonni.
2010. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam hogy férjem elvállalja, mert igazából neki már van 2 keresztgyereke, unokatesója gyerekei és ők is mindig azt várják hogy éppen mit vesz a gyereknek, sőt volt olyan hogy megmondta szülinapra mit kell venni,aztán férjem nem vett semmit és jött a sértődés. Ez most olyan dolog hogy építkezünk meg stb azátn ne tőlünk várják már el hogy ruháztassuk a gyerekeket meg ilyenek ha már egyszer ők a szülei, szerintem.
2010. dec. 26. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor minden a Te oldaladon van. Beszseld meg paroddal, hogy "nagyon szep" hogy titeket akarnak valasztani, de azert megsem, mert ...Egyre vigyazz, ne ocsmarold a csaladjat, adj olyan okot, hogy kapcsolat nem jo szulokkel, ha Te kereszmama leszel, akkor mindent meg akarsz tenni ami egy keresztmama kotelessege stb. Alnevbn beszzeld le ferjeet. Abba ne bizz, hogy ugysem fogja majd elvallalni. A ferfi agy egy kicsit maskepp forog. Fel kell ot keszitened a nemre.
2010. dec. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2010. dec. 26. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!