Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tudok tenni ha nem kapom...

Mit tudok tenni ha nem kapom meg gyermekem?

Figyelt kérdés

Elváltam,Láthatásom van a gyerekre de az anyja rendszeresen nem "adja"oda nekem.Kérdésem pontosan az hogy hova fordulhatok ha ez az eset megint fölmerül?

Meg az ellen tehetek-e valamit ha a gyereket "elhanyagolja"?

P.L.:mivel a gyermek tartásproblémás hordani kellene úszni de ő ezt nem teszi.Én nem tudom vinni mert Nem hogy a gyereket nem engedi hozzám még az orvosi beutalót se adja át.


2011. jan. 13. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Bíróság, Családvédelmi központ.
2011. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja, és Gyámhatóság.
2011. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

gyámhatósághoz lehet ezzel fordulni, szerintem. esetleg családvédelmisekhez.

De azt bizonyítanod kell, hogy ő elhanyagolja a gyereket. nem elég az hogy te mondod, tárgyi bizonyítékot vigyél.

2011. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Arról hogy vigyek tárgyi bizonyítékot hogy nem engedi hozzám a gyereket?


A Gyámhatóságot,Családvédelmi központot hogy tudom elérni?

2011. jan. 13. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Rendőrséghez, mivel a láthatás akadályozása bűncselekmény
2011. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha rendesen fizeted a gyerektartást,akkor jogod van látni a gyereket.Az nem lehet,hogy azért nem viszi úszni,mert nem telik rá?Szerintem le kellene ülnötök megbeszélni..
2011. jan. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó, ha nem fizeti a gyerektartást, akkor is joga van a láthatáshoz
2011. jan. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyerekvédelmiseknek, ha szólsz, kimennek családlátogatásra, akkor is ha nincs bizonyítékod. Ha rájönnek, hogy igazad van, akkor utána már pl. a gyermekelhelyezési-pert is megnyernéd.

Nálunk apám minden hülye indokot felhozott, hogy pl. nincs ruhám meg ilyenek, és kijöttek megnézni a szekrényemet.. pedig ez teljesen alaptalan volt. Tehát a gyerekvédelmisek ugranak mindenre. A gyámügy csak "nagy" problémákba avatkozik be. Amíg nem mondtam azt, hogy öngyilkos leszek, addig csak annyit mondtak: a szülők intézzék el egymás között a nézeteltérést.. Őket csak a jog érdekli, az, hogy a gyereknek vmire szüksége lenne, az nem. Sajnos ezt magamnak kellett megtapasztalni még gyerekként:S


Remélem, hogy Nálad minden sikeres lesz:)

2011. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Synesztro ***** válasza:
Syasztok!Figyelj nem akarlak elkeseríteni és remélem hogy neked jobb lesz a helyzet,de nekem (ugyanebben a cipőben járok!)még rosszabbak a körülmények és még mindíg nem tesz senki semmit!Nekem az anyja válás után FÉL ÉVIG!!nem adta oda a Fiam, a gyerektartás term. fizetve volt,és végigjártam mindent!A gyámügyön annál tovább hogy írásban figyelmeztették nem mentek,szóltam a hivatalba,népjóléti stb,ezért feljelentett zaklatásért,mivel gyanúsított voltam rabosítottak,a munkahelyemről kirúgtak emiatt!(vagyonőr vtam!) a gyermek folyamatosan 40 fokos lázzal küzd,mivel a lakásban 2 szobában működik a fűtés,erre azt mondták hogy óvodába jár ez természetes!Az anyánál mindennaposak az ismeretlen úriemberek, de ezt senki sem tanúsítja stb.Most sikerült módosítanom a láthatást mivel a gyermek elmúlt 4éves,1ször aludhatott nálam, amire az volt a válasz hogy este eljött érte, és nyilvános cirkuszt rendezett, a rendőr nem tett semmit,és nem is tehet!hívtam már ki akkor is mikor nem kaptam meg láthatáskor a gyereket, ügyvéddel kimagyarázta a bíróságon!Apaként a mostani bírósági szabályok értelmében szinte semmihez sincs jogunk csak fizetési kötelezettség!Ezt a saját bőrömön tapasztalom most!Annyit tehetsz amit én is, hogy ügyvédet fogadsz,harcolsz bizonyítékot-tanúkat gyűjtesz, és reménykedsz hogy a gyermek minél kisebb lelki sérülést szenved!max annyit tehetsz hogy erélyesen lépsz fel pl. a gyámügyön stb,hogy komolyan vegyenek, persze ezt is csak mértékkel mert ugye akkor meg agresszívnek bélyegeznek:S!sok sikert azért, és mivel a gyermekeinkről van szó,nem tehetünk mást minthogy harcolunk értük, ameddig csak lehet!ne add fel te sem és fel a fejjel!
2011. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!