Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Varga Vezetéknév, jelent...

A Varga Vezetéknév, jelent valamit? Utal valamire? Honét származik? Lehettek hires őseim?

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Azt jelenti, hogy cipőkészítő, lábbelivarró.Arra utal, hogy cipészek az őseid.:)
2009. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

pontosan... régen a vezetéknevek úgy születtek, hogy pl egy híres kovács,varga,szabó vagy hasonló foglalkozású ember keresztneve elé mondták a fogllakozását és ez utána öröklődött a családjában...de mindenféle tulajdonság alapján adtak neveket...pl ezért van olyan, h kiss, nagy, nemes (ha ez lenne a vezetékneved, valószínű, tényleg vmi nemesi családból származnál:P)


Az én vezetéknevem pl Kozák,ami azt jelenti, hogy az őseim betelepült kozákok (egy ősi nomád népcsoport)

2009. febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Az én vezetéknevem meg Ember. Az én ősöm lehetett a neandervölgyi.
2009. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
no ne hulyulj már!az enyém meg lukács akkor az enyémek harkályok voltak?
2009. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
nem, valószínű, hogy lukács volt egyik ősöd édesapjának a keresztneve
2009. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Vagy lyukakat ácsolt, fába. :)
2009. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Szegény Ondó-k, Szabados-ok, Segg-ek. :)
2009. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
én csak az EMBER válaszolónak vicceltem.kislánykoromban én is szégyeltem a vezetéknevemet a Lukácsot olyan cikisnek éreztem.most viszont már buszke vagyok rá.de akkor valóban mit szóljanak az egyébb "csúnya" nevuek?pl . a rohadt kis andrea ? de az is jó nem?
2009. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
A foglalkozásnevek általában 16. századi eredetűek, de ha valakit Nemesnek vagy mondjuk Béresnek hívnak, biztos, hogy NEM volt nemes vagy béres az őse.
2009. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
74%
Van egy olyan ismerősöm akit Kaktuszné Cserepes Virágnak hívnak!
2009. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!