Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Papp vezetéknév milyen...

A Papp vezetéknév milyen származású?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 21:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a papi hivatásból adódóan alakult ki, csak idővel hozzácsatolódott még egy P.
2011. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
engem is érdekelne ugyanis papp vagyok =)
2011. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
vkitől azt hallottam, amit az első mondott, de vki olyat is mondott, mintha görög eredete lenne.
2011. febr. 10. 21:26
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ősmagyar (honfoglalást megelőző korszakra visszanyúló) név, mint sok másik nevünk a hivatásból alakult vezetéknévvé. A két p-s változatot eredetileg - valószínűleg -két azonos nevű ember megkülönböztetésére használták.
2011. febr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Tudtommal az 1300-as évek előtt nálunk nagyon ritka volt a vezetéknév. Inkább az István fia Imre alakot használták, illetve néha összevonták Istvánfi, Lacfi

Ismertek voltak még a lakhelyre vagy eredetre utaló vezetéknevek (Fehérvári, Honti, Babócsai, Czillei, stb.


A szakmára utaló nevek inkább csak ragadványnevek voltak, tehát Kovács Jóska fia ha nem kovács lett, hanem pék, akkor Pék Jóskának hívták.


A Pap, Papp vezetéknév tehát véleményem szerint nem lehet honfoglaláskori, vagy annál régebbi. De a kialakulása szeritem is az, hogy a papi hivatás rögzült névvé. Ragadványnévként régebben is létezhetett.

2011. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

A pap mint személynév legkorábbi megjelenése 1082-ből való. Etimonja (etimon: valamely szó alapformája, őse, amelyből származik)rokon az apa, pa ős-etimonnal, nem véletlen, hogy a magyarban a papot (és az Istent) atyának is mondják. Tehát a magyarban akár közvetlenül az apa jelentés valamelyik formájából is alakulhatott. (A bátyámat az unokája - és annak osztálytársai is - Papinak szólítják.) A második P már megkülönböztetés, vagy az előkelőség jelzése lehetett.


A Párizsi Sorbonne egyetem kutatói számítógépek segítségével megvizsgálták a világ összes kis és nagy, élő és holt nyelvét abból a szempontból, hogy melyik őrzött meg legtöbbet az ősműveltség nyelvelemeiből, vagyis az ős-etimonokból . Ezek alapján megállapították, hogy a magyar az egyetlen nyelv mely szavaiban 68% -ot őrzött meg az ős-etimonokból, míg pl. angol nyelv 4%, a latin 5%, a héber 5%, a csendesóciáni nyelvek 7%, az indiai munda-khol 9%, a tibeti szanszkrit 12%, az őstörök, türkmén 26% ősetimont tartalmaz. Ez az elképesztő százalékarány újabb bizonyítéka a magyar nyelv ősiségének.

2011. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

A Papp magyar. Az ős lehetett protestáns pap (prédikátor), vagy a név ragadványnév.

A geminált mássalhangzó a végén kisnemesi eredetre - vagy a kisnemesi névhasználat esetleges (például írnoki) utánzására vall.

2011. febr. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Én nem tudom honnan származik, de nekem Csepelen rengeteg Papp ismerősöm van Nem hiszem, hogy ez a név Csepelről származna. A Pappok inkább bevándoroltak Csepelre. Meg Tatán is van Papp ismerősöm. Akkor ide is bevándoroltak? Talán egy genetikai kutatás kideríthetné a Pappok közös ősét.
2011. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Egyébként ezeket, honnan szedtétek? érdekelne. nagyon megköszönnék egy linket
2011. febr. 19. 10:09
 10/21 kisfény válasza:
Jo napot, en roman vagyok de vanak magyar öseim is,a nagyanyamnak az anya papp volt a születes neve Papp Julianna est Nagykaroly ban születet..
2011. máj. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!