Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, hogy együtt...

Mit csináljunk, hogy együtt maradjunk békében? Honnan tudom, ha nem egymásnak teremtettek minket?

Figyelt kérdés

Legalább hetente vagy kéthetente összeveszünk valamin és olyankor az elég csúnya. Ha minden rendben van akkor boldogok vagyunk, imádjuk egymást, mint egy tökéletes pár. Kirándulunk, mosolygunk, ölelkezünk, szeretjük egymást. De ha jön egy hullám és összeveszünk valamin akkor csak veszekszünk, kiabálunk, káromkodunk. Folyton azon kapjuk magunkat, hogy nem értünk egyet a másikkal, hülyének nézzük a másikat, szinte nem is értjük a másik véleményét. Mintha két külön dimenzióban lennénk. Nem is egy helyen. Nézünmk egymásra bambán és lehülyézzük leidiótázzuk a másikat, mondván "miről beszélsz, nem is úgy volt"

Már rosszul vagyok az egésztől. 3 éve vagyunk együtt, voltak megszíkítások, de mindig visszataláltunk egymáshoz mert külön elviselhetetlen volt. Nem értem az egészet. Életkedvem elment már teljesen ettől az egésztől Sehogysem jó....


2011. okt. 4. 09:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Eric Berne : Emberi játszmák és a Sorskönyv című könyveket tudnám javasolni.
2011. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

én már csak azt nem értem, hogy mi a csudának kell hülyézni egymást?

ha nem vagytok képesek civilizált módon kommunikálni akkor nem hogy egymáshoz nem vagytok valók de még civilizált társaságba sem

2011. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy min megy a vita. Ha valóban fontos dolgokban nem értetek egyet (világról való felfogás, elvek stb.), akkor - és ezt tapasztalatból mondom - hosszú távon nem működik, szakításhoz vezet. Bármekkora volt is a szerelem. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, járjatok párterapautához. De jó, ha tudod, hogy a halálos szerelem is elmúlik 3 év után... és akkor mi marad?
2011. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Nem a kezdeti rózsaszín lángolást van meg. Néha persze az is fellángol vagy gyakrabban de főleg a szeretet uralkodik. Érzem hogy imádjuk egymást, tiszteljük és nem tudunk úgy boldogok lenni hogy egymás között ne lenne minden rendben.

Apróságokon összeveszünk és addig fajul, hogy a végén kitör a háború. Nem is tudom mi lenne egy nagyobb dologból...

2011. okt. 4. 10:02
 5/31 anonim ***** válasza:

neharagudj de akit tisztelünk annak nem káromkodunk és nem hülyézzük

a kettő kizárja egymást..

2011. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
nem ezen kéne leragadni :( a te hülye vagy béla c. mondatunk szerintem annyira nem vészes, nem pofozkodunk, nem csapkodunk simán ez a legdurvábbnak minösülő mondatunk mikor már 3 órája nem jutunk dűlőre és nem értjük a a másik véleményét
2011. okt. 4. 10:06
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
tisztelitek egymást??? ezen jót röhögtem...
2011. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
teljesen kivagyok borulva, miért nem lehetne normális válaszokat adni? pár mondatomból szűröd le az összes ránk jellemző dolgot? vagy netán látsz minket a hétköznapokban?
2011. okt. 4. 10:08
 9/31 anonim ***** válasza:

*Folyton azon kapjuk magunkat, hogy nem értünk egyet a másikkal, hülyének nézzük a másikat, szinte nem is értjük a másik véleményét.


Tisztelet és odafigyelés - ez a megoldás.

Tisztelet akkor, amikor hülyének nézed - hiszen valójában nem hülye, te nézed annak, ez nem az ő hibája.

Odafigyelés, amikor elmondja a véleményét.


Az, hogy bizonyos dolgokban különbözik a véleményetek, az normális. Nem kell mindenben egyetérteni, DE el kell fogadni a másik véleményét. Akkor is, ha hülyeségnek gondolod. Mindenkinek vannak hülyeségei, neked is. Ha kölcsönösen elfogadjátok egymás hülyeségeit, és hogy a másik nem tökéletes, legalábbi nem annyira, mint szeretnétek, működni fog.

Egyébként nem.

2011. okt. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Drága, ez egy olyan fórum, ahol pár mondatból kell leszűrni a válaszadóknak bármit is. Hiszen ennyit mutatsz meg nekik.


Én is csak azt tudom írni, hogy ha kéthetente csúnyán összevesztek, akkor valami nagyon, de nagyon nem stimmel. És innen tudod, hogy nem egymásnak teremtettek titeket.


Ezt te is látod, az egész kérdésedből süt. Hogy mégis azt várod, hogy jöjjenek a válaszok: "Jajj, ugyan, ha szeretitek egymást, minden jó lesz", az egy dolog. De abból, amit leírtál, nem tisztelet és szeretet érződik. Lehet csinálni, én is évekig voltam ilyenben, aztán találtam egy férfit, akivel egy éve vagyunk együtt, de még soha nem volt olyasmi, amit ne tudtunk volna hülyézés nélkül csendesen elintézni. Talán egyszer volt valami félreértés, én rosszul értelmeztem egy mondatát, de azt is összebújva, suttogva tudtuk megbeszélni, és kiderült, hogy teljesen félreértettem.

2011. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!