Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Anyu sosem fog megváltozni? :/

Anyu sosem fog megváltozni? :/

Figyelt kérdés

9-éve édesapámmal élek,anyu elment külföldre,ott megtalálta az igazi párját és két szép gyermeket szűlt,örülök,hogy neki ott jobban megy az élet,semmi kétség.A gond a következő lenne,de lehet hogy rosszul érzem,-

-Nem fordít rám kellő figyelmet,úgy veszi hogy neki nem kell rólam gondoskodnia,hogy nem kell felhívjon legalább hetente egyszer,igazán mondva csak akkor vagyok jó és akkor vagyok az eszében amikor kihív nyaralni vagy éppen a téli szünetre.Egyszerűen nem jelentkezik,és ne is beszéljek arról hogy a gyermek eltartást sem akarja fizetni.Néha néha küld pénzt.Nem is az a legnagyobb gond,hisz hála istennek apu megadja ami kell,igaz hogy nagy házépítésben vagyunk,de az mellett megvannak a dolgaim amire szükségem van.Nagyon erősödött bennem az érzés,hogy anyu sosem fog megváltozni.Útóljára 2,5 hete jelentkezett.Nem tudok mitévő lenni,ha beszélünk erról a dologról,egyik fülén be,másikon ki :/

15 L


2011. márc. 8. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Talán biológiailag az anyád, de más értelemben nem. Ne haragudj, de az én szememben az a nő, aki elhagyja a gyerekét, az nem is ember. Innentől mindegy, hogy naponta hív, vagy havonta, mert elhagyott. Elképzelhetetlen mindez számomra.
2011. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kiment külföldre, és gyakorlatilag új családot alapított.Tudom, hogy valószínűleg ennek a súlyát te még nem fogod fel. Egyet mondhatok, nem fog másként viselkedni. Nyugodtan érezheted magad dühösnek, ettől az érzéstől ne ijedj meg.
2011. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem anya, csak kotelessegbol hiv ki szunidokben. Na meg, mit mondana apad, szomszedok, ha nem igy tenne.
2011. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én apámmal vagyok hasonló helyzetben, szintén külföldre ment, 2 "új" gyereke született. Az évek során egyre minimálisabb lett a kapcsolatunk, tulajdonképpen megszúnt az apámnak lenni. Odáig jutottam, hogy már kimenni sincsen hozzá kedvem. Sok jóval nem tudlak bíztatni, talán egy alapos beszélgetést megér a dolog, hátha... Elhiszem, hogy nagyon bánt Téged a dolog, nem értem, hogy egy szülő hogy tud ilyen lenni. Az én apám szinte nem is ismer, mint embert, nem volt itt a számomra fontos eseményeken (szalagavató, születésnapok, stb..), és mérhetetlenül rosszul esik, amikor látom a különböző közösségi oldalakon a boldog családi fotóikat. Nem irigylem ezeket a féltestvéreimtől, csak szomorú vagyok, hogy az én életemből ő ilyen szinten kimaradt.
2011. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Most kénytelen vagy elfogadni ezt a helyzetet, próbálj örülni annak, hogy szünidőkben igényt tart a társaságodra, végülis messze él tőletek, de törődik veled a maga módján, és szerintem nyugodt a lelke mélyén amiatt, hogy biztonságban tudhat téged apád mellett! Ha majd ha te is felnősz, elképzelhető, hogy kialakulhat köztetek még egy sokkal mélyebb, személyesebb kapcsolat.
2011. márc. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak teljes mértékben igaza van.
2011. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A kapcsolatotok fog változni, de sajnos számodra negatív irányba. Neki a mostani családja a család. nagyon sajnálom, sosem tudtam az ilyet megérteni, olyat is hallottam sokat, hogy elhagyja valaki a gyerekét, mert szabadságot akar, élni akar, olyan munkája van, hogy nem fér bele egy család stb, de szerintem ez a legrosszabb, hogy utána mégis lesz családja. Én nem várnék tőle túl sokat, ameddig lehet, próbáld vele tartani a kapcsolatot, de semmiképp se tekintsd őt az anyádnak. Sajnálom a helyzetedet.
2011. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
aki az elsőt lepontozta az milyen megfontolásból tette? erre kiváncsi lennék nagyon.
2011. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát arra én is kíváncsi lennék, mert ő fogalmazta meg leginkább jól.

Gondolom valaki, akire ráillett a leírás..

2011. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem számítanak a pontok, én így érzek, és szerintem a többség is. Aki szerint az ilyen nő anyának nevezhető, az vizsgálja át alaposan a helyzetet, mert baj van az értékrendjével.

Csak bele kell képzelni magad: Megszültél egy gyereket, akit neveltél 6 éves koráig, lehetőleg minden igyekezeteddel és szereteteddel. Aztán valami történik a kapcsolatoddal, és otthagyod a 6 éves gyereket! Nekem ez hihetetlennek tűnik, nem tudom felfogni. De hogy az ANYA tegye mindezt! Mi késztethet erre egy édesanyát? Valaki megírhatná, mert magamtól sosem fogok rájönni.

2011. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!