Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Holló vezetéknév honnan ered?

A Holló vezetéknév honnan ered?

Figyelt kérdés
a válaszokat előre is kösz
2011. márc. 19. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a holló nevű madártól
2011. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
84%
A régi magyarok még nem használtak névelőket, ezért úgy keresték a lovakat, hogy: "hol ló?" Később a lókeresésre alkalmaztak embereket és azoknak a leszármazottjait hívják hollónak!:D
2011. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
persze :D
2011. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell különösebben nagy dologra gondolni. Az állatok attribútumai után sok becenév keletkezett, aztán az egyelemű, majd a kételemű családnevek bevezetésekor átkerültek "hivatalos" használatba. Ténylegesen hivatalossá persze csak később váltak. Gondolkodj rajta, hogy mik a holló tulajdonságai, amik mondjuk jellemzőek az emberekre is... ezek lesznek a megfejtések:)
2011. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

17:34-es vagyok. a lényeg kimaradt, magyar:)


itt még nézz körül:

[link]


Nemesek, adózók stb...

2011. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem anyai ágon a dédnagymamám Holló Julianna volt. Már 2 éve kutatom a családfámat és Holló rokonokat is keresek. Az ő családjuk az erdélyi Krasznabélteken élt, itt a temetőben sírkápolnájuk is van. Esetleg felvehetnénk a kapcsolatot is ezügyben, ha Önt is érdekli.

2011. márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!!!

sokat segített:)

2011. márc. 20. 14:44
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Nekem apai ágon vannak Holló vezetéknevű rokonaim,

a szüleim elváltak így sok mindent nem tudok ezekről a rokonokról.Egy Borsod megyei kis településen élnek.

igazából nem konkrétan a családfámat akartam felkutatni,csak érdekelt honnan származik a nevem.


üdv.:egy 14 éves lány

2011. márc. 20. 14:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valamelyik ős azért kapta a nevét, mert olyan sötét volt a haja,mint a holló tolla.
2011. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ahogy én tudom a vezetékneveket mindig valamiből származtatták le.Pl. a Kovács vezetéknevet,onnan lehet leszármaztatni,hogy valakinek sok felmenője volt kovács(vagyis azzal foglalkozott) és így kapta ezt a vezetéknevet.A Hollóra konkrét választ nemtudnék adni,de remélem segítettem ezzel :).Tatám szerint a mi családnevünk a "Szél" onnan ered,hogy sok felmenő élt szeles vidéken.
2011. márc. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!