Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van itt olyan felnőtt aki...

Van itt olyan felnőtt aki társbérletben kénytelen együttélni más emberrel/családdal?

Figyelt kérdés

Nem egyetemista, hanem dolgozó, esetleg családos emberekre gondolok, akik kénytelenek anyagi okokból megosztani idegenekkel a lakóhelyüket.

Hogy zajlik az életetek együtt?


2011. márc. 19. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a párommal, lakunk az Ő családjával, és van még két albérlőnk. Az együtt élés nem vészes, hiszen mindenki dolgozik, csak szabadnapokon találkozunk, vagy esténként összefutunk a konyhában. Egyébként mindenki a saját szobájában van. Persze, nálunk mindenki felnőtt, azt nem tudom, hogy ha esetleg lenne egy kisgyerek, az milyen lenne.

2011. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És hogyan bírjátok a közös konyha, fürdőszoba használatot, életmód-öszzeegyeztetéseket?
2011. márc. 19. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi voltunk így. Párom előtt volt lakótársam, egy lány amíg egyetemista voltam, majd megismertem a párom, hozzánk költözött, 2 szobában 3-an voltunk, én a párommal, leányzó egyedül. Ez ment 2 évig, aztán nagyon összevesztünk. Kisebb viták első perctől voltak (nincs elég rend, nem szereti vagy mi nem szeretjük a másik főztjét, éjjel bevágódik a fürdő ajtó...), de nem olyan, hogy ne béküljünk meg, legalábbis ha lejárt egy vita, akkor én átléptem rajta s lezártnak tekintettem, de aztán egyszercsak kiborult a bili s párom a lánnyal úgy összekiabált (állítólag a leányzó megmagyarázta neki, hogy nem jó semmire), hogy az 2 napon belül elköltözött. Hát mit mondjak, azóta nincs feszültség, nincs hiszti, jól megvagyunk. Nekünk így kettecskén sokkal jobb. Persze könnyebb volt a házbért, rezsit stb-t elosztva fizetni, de inkább kicsit kínlódjunk ketten minthogy valaki beleszóljon állandóan valamibe.


Ha valakikkel össze akartok költözni az 1. ne legyen rokon, 2. ne legyen jó barátnő, 3. ha valami közös akkor azt vezessétek, hogy ki vette utoljára, 4. ne legyen semmi közös :)

2011. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok.

Mi könnyen megoldjuk az osztozkodást. Mivel kér külön család vagyunk, általában nem közösködünk, mindenki külön főz, mos, stb. Az egyetlen, amiből probléma lehet a takarítás. A legjobb, ha beosztjátok, melyik héten, melyik napon ki takarítson. Nálunk ez átruházható, tehát, ha nem érsz rá három napon belül, megcsinálni a dolgod, megkérhetsz valakit, hogy csinálja meg helyetted, ám ezért mi fizetni szoktunk a másiknak (így inkább megcsinálja mindenki a dolgát).A konyhában nem sokszor kell osztozkodnunk, amíg az egyik főz, a másik nem, esetleg a mosás szokott akadály lenni, az is a konyhában zajlik nálunk, de meg lehet beszélni, kinek sürgősebb, ki ér rá később is. A fürdővel egészen idáig nem volt még gondunk, mivel a lakók nagyrésze, csak este, vagy éjjel ér haza a munkából, vannak akik reggel, akik este, vagy délután tisztálkodnak, de sokan inkább letudják a munkahelyükön. A lényeg, hogy előre szabd ki a szabályokat. Pl. a mosogatószert mindenki használja, ezért ha az első elfogy a következőt már ne ugyanaz vegye, stb.

2011. márc. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!