Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Meddig kell figyelembe venni...

Meddig kell figyelembe venni a testvéri kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A testvérem a családban mindenkinek a vérét szívja, már mindenkihez volt bejelentve, de mindenki megkérte rá, hogy jelentkezzen át máshova, sőt ha ottlakott inkább költözzön el. Sajnos anyagi problémák miatt most a szüleim egyik lakásában lakom a családommal, és bár a tesó nem lakik itt, ide van bejelentve, és hozzánk jönnek házkutatni, amikor a tesó balhét csinált.

Szeretnénk évvégén megvenni ezt a lakást, de addig muszáj összeszednünk magunkat anyagilag, nem ugrálhatunk. Viszont ez lelkileg minket teljesen tönkretesz, hogy a mi cuccainkat forgatják fel a rendőrök, pedig mi nem csináltunk semmi rosszat, pusztán rokonok vagyunk és megszorultunk anyagilag.

A szüleim se szeretnék, ha hozzájuk jelentkezne át a tesóm, mert nekik is ugyanúgy kínos, ha megjelenik a rendőrség, azt meg nem akarják, hogy sehova se legyen bejelentve, így anyám elegánsan bejelentette, hogy ez van, az én tesóm is, bírjam ki.

Na de meddig kell az ilyet bírni (évvégéig feltétlen, mert akkor tudjuk birtokolni is a lakást?)?

A kérdés inkább elméleti. Mit szóltok?


2011. ápr. 26. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon jol megfogalmaztad, de az illetekeseknel tedd fel ezt a kerdest,

mivel elkepzelheto az, hogy kitudod jelenteni Ot hivatalbol, a fenti okokra hivatkozva.

Onkormanyzat, rendorseg! Biztosan van erre valami jogszabaly.

2011. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudsz mit tenni ha már a Tietek a lakás hivatalosan!Addig semmit!De az is pénzbe fog kerülni mert illetéket kell fizetni érte!Pár ezrest biztos meg ér!
2011. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szívem szerint az anyámmal való beszélgetés után azonnal megvettem volna legszívesebben a lakást, de még nem gyűlt össze rá a pénz. Nem tudom melyik a jobb megoldás: az adósságokba való beleszakadás most, vagy a megaláztatás tűrése még 8 hónapig....
2011. ápr. 26. 13:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne erezd azt megalazonak, hogy jonnek a rendorok es kutakodnak, hiszen Te tisztaban vagy azzal, hogy nem miattad tortenik ez!

Nagyon szomoru valoban, hiszen a gyermekednek es az embereknek ezt igy elmondani nem tudod,

de En a helyedben a hatosagoknal ezt megerdeklodnem, mivel nem vagy koteles elturni!

A Testvered mar nem k.koru, buntetett eloeletu, tehat nem vagy koteles reszese lenni az O eletmodjanak, meg akkor sem, ha verszerinti Testverek vagytok!

2011. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na én is pont így érzem, hogy ugyanmiért kell közösködnöm az ő sz.rjában, amit ő csinál, ha már mind felnőttek vagyunk??? És a legroh.dtabb érzés az, hogy a saját anyám tukmálja rám ezt az életet, mert szerinte a testvért nem lehet megtagadni így. Én nem így látom.
2011. ápr. 26. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzetben vagy és még az is rá tesz egy lapáttal,h.ezt pont a Testvéred miatt vagy kénytelen elszenvedni!

Talán megtehetnéd azt is,h.Anyukád tudta nélkül jelented ki a Testvéredet a lakásból mert nem hiszem,h.az okmányirodába szaladgálna hetente megnézni be van-e még jelentve oda a testvéred!

Felnőtt emberek vagytok!Viselje mindenki a saját tetteiért a felelősséget!Nem Te döntöttél úgy,h.ő bűnöző legyen!

Had éld a saját életedet!Szerintem vedd a bátorságot és lépjél!Sok erőt kívánok Neked tiszta szívből!

2011. ápr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha Anyukád azt mondja,h.a testvért nem lehet megtagadni akkor meg vállalja Ő a felelősséget!Jelentse be Ő a gyerekét abba a lakásba ahol Ő lakik!Nem a TE gyereked hanem az ÖVÉ!!!!!!!
2011. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sajnos én nem jelenthetem ki, amíg nem a saját lakásom :-(

És hát igen érdekesen képzeli szerintem a családi teher-megosztást is. Egyfolytában azon gondolkodom, én vajon megtenném-e ezt a saját gyerekemmel majdan azt, hogy az egyik sz.rt csinál és rákényszerítem a másikat, hogy osztozzon vele a rosszon...mert hát testvérek.

Az külön figyelemre méltó, hogy ha én hivatkozom arra, hogy nem szeretnék rendőrségi aktákban megjelenni (mert féltem a munkám), akkor az smafu, de ő ugyanezért nem vállalja a saját címére....

2011. ápr. 27. 15:25
 9/10 anonim ***** válasza:

4gyerekem van remélem soha nem kerülök ilyen helyzetbe!

Mármint,h.a gyerekem bűnöző lesz!Szerencsére a testvéreimnek és nekem is van lakásunk.De gyanítom ,h.a gyerekeimnek ezen az eggyen kell majd utánam osztozniuk!Remélem sikerül mihamarabb megvenned a lakást és megoldódik a probléma! :)

2011. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így szép, hogy anyukád a te nyakadba akarja varrni... hát ő sem egy jellemóriás, már bocsi. Akkor mondd meg neki, hogy a te életed felőé nem ő dönt, és legyen a tesód hozzájuk bejelentve, hiszen az őőőőő gyerekeeeee... akkor talán észhez kap.

Egyébként úgy tartom, hogy a vérségi kötelék nem hatalmaz fel mindenre (ezért most agyonfognak mínuszozni, tudom). Úgy vagyok vele, hogy aki engem tisztel, annak segítek, de akinek soha egy jó szava nem volt hozzám, és nem lehet benne megbízni, azt csak azért, mert közös a családfánk, nem fogom kihúzni a szarból. Tisztán látom pl., hogy öcsémmel a kapcsolatunk sosem fog igazi testvéri kapcsolat lenni... én amióta megszületett, próbálkozom, nyitok feléje, de most már tisztán látom, hogy csak akkor keres, ha pénz kell neki, vagy ha bármi másban kell a segítség, egyébként meg csak szekál és ugráltatna. Na most, egy ilyen embert, ha esetleg utcára kerülne, max. nagyon erős szabályrendszerrel fogadnék be a lakásomba (pl. takarítja a saját részét, maga veszi a kajáját-piáját, és max. akkor eszik bele az enyémbe, ha arra előtte engedélyt kért és én megadtam... és persze keresi a lehetőséget, hogy melót találjon, és nem rajtam akar élősködni), és repülne az első alkalommal, amikor megszegi. Szval a kérdésedre visszatérve, én nem tűrném egy percig sem.

2011. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!