Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy mondjam meg a családomnak...

Hogy mondjam meg a családomnak, hogy a jövőben nem kívánom velük tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Nem szeretném hosszasan ecsetelni a helyzetet, de a hosszú évek alatt felgyűlt dolgok mára odáig juttattak, hogy nem akarok találkozni a családommal évi 1-2 alkalomnál többet.

Hamarosan elmegyek tanulni egy 200 km-re, és nem szándékozom visszatérni a szülővárosomba- hogyan közöljem velük, hogy nem fogok hazajárni hétvégente? Hogy nem szeretném, ha telefonálnának vagy üzenetet küldenének nekem a neten?


Nem arra várok, hogy győzködni próbáljatok, hogy csak a családom - ez már lefutott menet. Megvannak a nyomós okok, és nem fogom meggondolni magam.


Van valamilyen tanácsotok?


2011. jún. 17. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, mást nemigen tehetsz, mint hogy ezt mondod meg kereken. De azért gondold át, mert ha ők komolyan gondolják, és nincs visszaút, akkor bizony örökre magadra vagy utalva.
2011. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, mint te: 300 km-re kerültem, és eszemben se volt a legszükségesebbnél gyakrabban hazajárnom. 2-3 havonta meg kibírtam azt a pár napot, felvettem a pléhpofát arra a pár órára, amíg el kellett viselnem apám... Telefonra indok: pénzbe kerül, ami nincs, az internethasználathoz meg túl nagy balf@sz. Én a passzivitást választottam: nem keresem, és kész, mostanra pedig felfogta, hogy saját életem van, aminek ő nem része.

Szerintem nem kellene olyan szinten elmarnod őket magadtól, hogy egyáltalán nem tartod a kapcsolatot, 200 km-re leszel tőlük, ha írnak is, azt mondasz, amit akarsz. És mégiscsak azt mondom: mégiscsak a családod, és megeshet, hogy egy nap szükséged lesz rájuk.

2011. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja a 2. hozzászóló. Nem kell kategorikusan kijelenteni, hogy mostmár sz*rok rátok, ennyi volt. Egyszerűen ne menj haza csak nagyon ritkán. Abba meg nem halsz bele, ha hetente 1 üzenetet küldesz nekik neten, ha ők írnak neked.
2011. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ok, nem győzködlek. Ha így döntöttél, hát tiszteletben tartom. Csak azt nem értem, hogy miért kell mindent túl bonyolítani. Hidd el nekik is fel fog tűnni ha nem keresed őket.
2011. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a 2. választ látom a leghelyesebbnek ebben az esetben!

Ne zárkózz el teljesen, csak ne keresd őket,tényleg nem tudhatod mit hoz még az élet. És ha távolabb leszel, ritkán találkoztok, még változhat is az a kapcsolat.

2011. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!