Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki nekem az unokaöcsém? És az...

Ki nekem az unokaöcsém? És az unokanővérem?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, hogy az unokaöcs és az unokahúg az én testvérem gyermekei, de aztán hallottam az unokabáty és unokanővér kifejezéseket, amit a nagybácsi/nagynéni tőlem idősebb gyerekeire alkalmaznak. Ezek után elbizonytalanodtam; ezek szerint az unokaöcs és unokahúg lehet a tőlem fiatalabb unokatestvérem és a testvérem gyereke is? Vagy helytelen ez a kifejezés?
2011. máj. 2. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Az én unokahúgom apa tesójának a lánya. mi legalább is így mondjuk, használjuk otthon.
2011. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
anyukád v apukád testvéreinek nálad fiatalabb fiú (unokaöccs) és nálad idősebb lánygyermeke (unokanővér)
2011. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét kifejezés helyes, ez ilyen kétértelmű megnevezés. :)


Unokaöcs lehet az akinek te a nagynénje vagy (testvérek gyereke, férjed testvérének gyereke) és az is akinek az unokanővére (szüleid testvéreinek gyereke).


Tehát unokatestvére lehet valakinek: unokafivére, unokanővére, unokabátyja, unokaöcse, unokanénje vagy unokahúga

2011. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hot_kiss ***** válasza:
91%

Nálunk úgy van, legalábbis nekem úgy tanították, hogy a szüleim testvéreinek a gyerekei az én unokatestvéreim.

Aki idősebb nálam az az unokanővérem és unokabátyám, aki fiatalabb nálam az pedig az unokahúgom és unokaöcsém.

2011. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek szerint mindkét esetben lehet használni az unokahúg és unokaöcs kifejezést. Okosabb lettem. :)
2011. máj. 4. 12:00
 6/7 anonim válasza:
60%

Az unokanővéred az,ha a te testvérednek idősebb lánya van tenálad.

Például,mint én nekem a nővérem 54 éves,én 36 vagyok és neki van egy 37 éves fia,akkor az nekem az unokabátyám,mivel 1 évvel idősebb tőlem.

2011. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
60%
Ti még ilyet nem hallottatok,hogy idősebb lehet egy testvér nálad és annak esetleg a gyereke is idősebb nálad?? Akkor mi ez?
2011. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!